Team Schedules - Girls Under 09 Div 2 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : GS Surf G10 A33330333330333313311149 40  67 
 A8 : Harbor Premier G10 Green A03333303113033003330139 20  57 
 A5 : Washington Rush G10 A313300033103033 3133036 11  62 
 A2 : WPFC G10 White B0300333031000331033 332 14  61 
 A6 : Seattle United G10 Tango B31030010333330300 01128 8  51 
 A1 : Crossfire Premier G10 B0300300013 00003 03 319 -23  33 
 A4 : Whatcom FC Ra - G10 Gold00000313311000300000015 -18  52 
 A7 : PacNW G10 Maroon A030003000100 00 0030111 -52  33 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598102  Starfire Sports Complex  12:30 PM  4A A7 vs A3PacNW G10 Maroon A 0 vs.GS Surf G10 A3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598103  Walter E. Hall  10:15 AM  4 A5 vs A8Washington Rush G10 A 4 vs.Harbor Premier G10 Green A1
 598104  McGilvra  01:30 PM  1 A6 vs A4Seattle United G10 Tango B 2 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598106  Harbor Heights Elementary  12:15 PM  3 A8 vs A2Harbor Premier G10 Green A 4 vs.WPFC G10 White B3
 598135  Starfire Sports Complex  05:00 PM  7 A7 vs A4PacNW G10 Maroon A 5 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598101  60 Acres  10:00 AM  17B A1 vs A2Crossfire Premier G10 B 1 vs.WPFC G10 White B2
 598108  Walter E. Hall  01:50 PM  4 A5 vs A6Washington Rush G10 A 3 vs.Seattle United G10 Tango B3
 598119  Ballinger Playfield  02:00 PM  BP A3 vs A4GS Surf G10 A 3 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598111  Starfire Sports Complex  10:00 AM  3 A7 vs A5PacNW G10 Maroon A 3 vs.Washington Rush G10 A8
 598112  Harbor Heights Elementary  11:00 AM  1 A8 vs A6Harbor Premier G10 Green A 4 vs.Seattle United G10 Tango B1
 598109  60 Acres  03:00 PM  18 D A1 vs A4Crossfire Premier G10 B 3 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold1
 598110  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2C A2 vs A3WPFC G10 White B 1 vs.GS Surf G10 A2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598105  Ballinger Playfield  03:00 PM  BP A3 vs A1GS Surf G10 A 7 vs.Crossfire Premier G10 B2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598115  McGilvra  03:00 PM  1 A6 vs A7Seattle United G10 Tango B 4 vs.PacNW G10 Maroon A1
 598116  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A3 vs A8GS Surf G10 A 1 vs.Harbor Premier G10 Green A2

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598120  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A7 vs A8PacNW G10 Maroon A 0 vs.Harbor Premier G10 Green A1
 598118  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2C A2 vs A5WPFC G10 White B 3 vs.Washington Rush G10 A4

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598122  McGilvra  11:00 AM  1 A6 vs A2Seattle United G10 Tango B 1 vs.WPFC G10 White B3
 598124  Harbor Heights Elementary  12:15 PM  1 A8 vs A4Harbor Premier G10 Green A 1 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598123  Walter E. Hall  01:00 PM  4 A5 vs A3Washington Rush G10 A 1 vs.GS Surf G10 A5
 598121  Starfire Sports Complex  04:00 PM  7 A7 vs A1PacNW G10 Maroon A 2 vs.Crossfire Premier G10 B0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598125  60 Acres  09:00 AM  17A A1 vs A8Crossfire Premier G10 B 2 vs.Harbor Premier G10 Green A1
 598126  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2C A2 vs A7WPFC G10 White B 10 vs.PacNW G10 Maroon A1
 598127  Ballinger Playfield  01:45 PM  BP A3 vs A6GS Surf G10 A 4 vs.Seattle United G10 Tango B1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598130  Doug Allen Fields  11:00 AM  2 A3 vs A7GS Surf G10 A 4 vs.PacNW G10 Maroon A0
 598128  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  8 A4 vs A5Whatcom FC Ra - G10 Gold 5 vs.Washington Rush G10 A3

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598132  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  7 A4 vs A6Whatcom FC Ra - G10 Gold 2 vs.Seattle United G10 Tango B2
 598129  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2C A2 vs A1WPFC G10 White B 5 vs.Crossfire Premier G10 B0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598131  Gig Harbor High School  11:30 AM  2A A8 vs A5Harbor Premier G10 Green A 4 vs.Washington Rush G10 A1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598133  60 Acres  09:00 AM  17D A1 vs A3Crossfire Premier G10 B 1 vs.GS Surf G10 A4
 598136  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  W A6 vs A5Seattle United G10 Tango B 0 vs.Washington Rush G10 A1
 598107  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  7 A4 vs A7Whatcom FC Ra - G10 Gold 8 vs.PacNW G10 Maroon A6

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598113  Walter E. Hall  10:30 AM  4 A5 vs A1Washington Rush G10 A 3 vs.Crossfire Premier G10 B2
 598114  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  8 A4 vs A2Whatcom FC Ra - G10 Gold 4 vs.WPFC G10 White B0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598137  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  9 A4 vs A1Whatcom FC Ra - G10 Gold 2 vs.Crossfire Premier G10 B2
 598139  Walter E. Hall  10:15 AM  4 A5 vs A7Washington Rush G10 A 2 vs.PacNW G10 Maroon A2
 598152  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  9 A4 vs A8Whatcom FC Ra - G10 Gold 1 vs.Harbor Premier G10 Green A1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598142  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2C A2 vs A4WPFC G10 White B 3 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold2
 598143  Starfire Complex  03:00 PM  3 A7 vs A6PacNW G10 Maroon A 3 vs.Seattle United G10 Tango B7

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598141  Marymoor Park  09:00 AM  2 A1 vs A5Crossfire Premier G10 B 3 vs.Washington Rush G10 A2
 598134  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2C A2 vs A8WPFC G10 White B 2 vs.Harbor Premier G10 Green A2

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598148  Gig Harbor High School  10:00 AM  2A A8 vs A7Harbor Premier G10 Green A 6 vs.PacNW G10 Maroon A1

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598147  Phillips 66 Soccer Park  12:00 AM  02 A4 vs A3Whatcom FC Ra - G10 Gold 2 vs.GS Surf G10 A4
 598174  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2C A2 vs A5WPFC G10 White B 2 vs.Washington Rush G10 A3
 598140  McGilvra  03:00 PM  1 A6 vs A8Seattle United G10 Tango B 1 vs.Harbor Premier G10 Green A0

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598149  Marymoor Park  12:00 PM  4 A1 vs A7Crossfire Premier G10 B   vs.PacNW G10 Maroon A 
 598144  Sehmel Homestead Park  02:45 PM  1-A A8 vs A3Harbor Premier G10 Green A 4 vs.GS Surf G10 A1

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598151  Woodinville Sports Field  09:30 AM  1 A3 vs A5GS Surf G10 A 4 vs.Washington Rush G10 A1
 598150  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A2 vs A6WPFC G10 White B 4 vs.Seattle United G10 Tango B7

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598145  McGilvra  10:30 AM  1 A6 vs A1Seattle United G10 Tango B 4 vs.Crossfire Premier G10 B1

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598117  Marymoor Park  10:30 AM  6 A1 vs A6Crossfire Premier G10 B 0 vs.Seattle United G10 Tango B3

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598153  Gig Harbor High School  10:00 AM  2A A8 vs A1Harbor Premier G10 Green A 7 vs.Crossfire Premier G10 B2

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598138  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A3 vs A2GS Surf G10 A 2 vs.WPFC G10 White B1

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598155  Ridgecrest Elementary School  09:30 AM  W A6 vs A3Seattle United G10 Tango B 0 vs.GS Surf G10 A4
 598160  McGilvra  01:30 PM  1 A6 vs A4Seattle United G10 Tango B 7 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598159  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2B A5 vs A8Washington Rush G10 A 4 vs.Harbor Premier G10 Green A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598162  Gig Harbor High School  11:15 AM  2B A8 vs A2Harbor Premier G10 Green A 2 vs.WPFC G10 White B4
 598161  Woodinville Sports Field  01:45 PM  3 A3 vs A1GS Surf G10 A 4 vs.Crossfire Premier G10 B1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598154  Wilson Field  11:00 AM  3 A7 vs A2PacNW G10 Maroon A 1 vs.WPFC G10 White B5
 598164  Kasch Park Sports Complex  05:00 PM  3A A5 vs A6Washington Rush G10 A 3 vs.Seattle United G10 Tango B1

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598168  Gig Harbor High School  10:15 AM  2A A8 vs A6Harbor Premier G10 Green A 4 vs.Seattle United G10 Tango B3
 598163  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  2S A4 vs A7Whatcom FC Ra - G10 Gold 8 vs.PacNW G10 Maroon A0

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598165  Marymoor Park  11:00 AM  4 A1 vs A4Crossfire Premier G10 B 5 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold4
 598167  Starfire Complex  04:10 PM  10 A7 vs A5PacNW G10 Maroon A   vs.Washington Rush G10 A 

Bracket - Friday, February 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598166  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2C A2 vs A3WPFC G10 White B 3 vs.GS Surf G10 A3

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598176  Starfire Complex  12:00 AM  4 A7 vs A8PacNW G10 Maroon A 2 vs.Harbor Premier G10 Green A5
 598175  Woodinville Sports Field  01:45 PM  1 A3 vs A4GS Surf G10 A 3 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598173  Marymoor Park  09:30 AM  2 A1 vs A6Crossfire Premier G10 B   vs.Seattle United G10 Tango B 
 598146  Archbishop Murphy High School  09:30 AM  stdm A5 vs A2Washington Rush G10 A 4 vs.WPFC G10 White B1
 598158  Hazen High School  05:00 PM  1 A7 vs A3PacNW G10 Maroon A 1 vs.GS Surf G10 A5

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598180  Sehmel Homestead Park  11:30 AM  1-A A8 vs A4Harbor Premier G10 Green A 6 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold3
 598178  Ridgecrest Elementary School  01:00 PM  W A6 vs A2Seattle United G10 Tango B 2 vs.WPFC G10 White B3
 598179  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  3A A5 vs A3Washington Rush G10 A 3 vs.GS Surf G10 A3

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598177  Starfire Complex  12:00 PM  4 A7 vs A1PacNW G10 Maroon A 4 vs.Crossfire Premier G10 B3
 598156  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  2A A5 vs A4Washington Rush G10 A 7 vs.Whatcom FC Ra - G10 Gold1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598183  Woodinville Sports Field  09:15 AM  2 A3 vs A6GS Surf G10 A 1 vs.Seattle United G10 Tango B1
 598182  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2B A2 vs A7WPFC G10 White B 3 vs.PacNW G10 Maroon A0
 598171  Ridgecrest Elementary School  01:30 PM  W A6 vs A7Seattle United G10 Tango B 1 vs.PacNW G10 Maroon A1
 598181  Marymoor Park  04:00 PM  3 A1 vs A8Crossfire Premier G10 B 1 vs.Harbor Premier G10 Green A0

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598157  Marymoor Park  01:00 PM  2 A1 vs A2Crossfire Premier G10 B   vs.WPFC G10 White B 
 598184  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  2 A4 vs A5Whatcom FC Ra - G10 Gold 2 vs.Washington Rush G10 A4

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598170  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  4 A4 vs A2Whatcom FC Ra - G10 Gold 2 vs.WPFC G10 White B3

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598169  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  2A A5 vs A1Washington Rush G10 A 1 vs.Crossfire Premier G10 B4
 598172  Woodinville Sports Field  03:00 PM  1 A3 vs A8GS Surf G10 A 0 vs.Harbor Premier G10 Green A0