Team Schedules - Boys Under 09 Div 3 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A6 : Eastside FC B10 Blue C01333300333313 33338 34  68 
 A5 : MVP Rapids B10 Navy13033333303103131337 28  63 
 A3 : GS Surf B10 B33300333333011000332 14  67 
 A4 : WPFC B10 White B3 333001030110311023 7  46 
 A2 : Washington Rush B10 Nero B30000303000030100316 -11  31 
 A7 : Snohomish United B10 Black0 00000100333  31014 -44  38 
 A1 : Crossfire Premier B10 D00030330000001010 11 -28  31 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596639  TBD   --    --  A6 vs A4Eastside FC B10 Blue C 0 vs.WPFC B10 White B4
 596638  TBD   --    --  A7 vs A3Snohomish United B10 Black 4 vs.GS Surf B10 B11

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596642  Summit Trails Middle School  09:00 AM  6 A5 vs A6MVP Rapids B10 Navy 2 vs.Eastside FC B10 Blue C2
 596640  Ballinger Playfield  12:30 PM  BP A3 vs A1GS Surf B10 B 5 vs.Crossfire Premier B10 D2
 596641  Phillips 66 Soccer Park  12:45 PM  1 A4 vs A7WPFC B10 White B   vs.Snohomish United B10 Black 

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596637  60 Acres  02:00 PM  18 B A1 vs A2Crossfire Premier B10 D 2 vs.Washington Rush B10 Nero B5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596643  TBD   --    --  A1 vs A4Crossfire Premier B10 D 0 vs.WPFC B10 White B7
 596644  Walter E. Hall  04:00 PM  4 A2 vs A3Washington Rush B10 Nero B 2 vs.GS Surf B10 B3
 596645  Stocker Fields  04:30 PM  20 A7 vs A5Snohomish United B10 Black 4 vs.MVP Rapids B10 Navy6

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596646  Ravensdale  11:45 AM  2B A5 vs A1MVP Rapids B10 Navy 1 vs.Crossfire Premier B10 D3
 596648  Preston Park  05:00 PM  Mod1 A6 vs A7Eastside FC B10 Blue C 7 vs.Snohomish United B10 Black0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596647  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  7 A4 vs A2WPFC B10 White B 3 vs.Washington Rush B10 Nero B0

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596650  Walter E. Hall  10:30 AM  4 A2 vs A5Washington Rush B10 Nero B 1 vs.MVP Rapids B10 Navy3
 596649  60 Acres  11:00 AM  17D A1 vs A6Crossfire Premier B10 D 1 vs.Eastside FC B10 Blue C6
 596651  Ballinger Playfield  01:30 PM  BP A3 vs A4GS Surf B10 B 3 vs.WPFC B10 White B6

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596654  Ravensdale  10:15 AM  2A A5 vs A3MVP Rapids B10 Navy 2 vs.GS Surf B10 B1
 596652  Stocker Fields  11:00 AM  20 A7 vs A1Snohomish United B10 Black 4 vs.Crossfire Premier B10 D7
 596653  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A6 vs A2Eastside FC B10 Blue C 4 vs.Washington Rush B10 Nero B0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596657  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2B A4 vs A5WPFC B10 White B 2 vs.MVP Rapids B10 Navy6
 596655  Walter E. Hall  01:15 PM  4 A2 vs A7Washington Rush B10 Nero B 4 vs.Snohomish United B10 Black1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596658  Walter E. Hall  09:00 AM  4 A2 vs A1Washington Rush B10 Nero B 1 vs.Crossfire Premier B10 D5
 596659  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A3 vs A7GS Surf B10 B 9 vs.Snohomish United B10 Black0
 596660  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2B A4 vs A6WPFC B10 White B 0 vs.Eastside FC B10 Blue C6

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596656  Ballinger Playfield  02:00 PM  BP A3 vs A6GS Surf B10 B 8 vs.Eastside FC B10 Blue C3

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596662  TBD   --    --  A7 vs A4Snohomish United B10 Black 5 vs.WPFC B10 White B5
 596661  Marymoor Park  02:00 PM  2B A1 vs A3Crossfire Premier B10 D 2 vs.GS Surf B10 B3
 596663  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A6 vs A5Eastside FC B10 Blue C 0 vs.MVP Rapids B10 Navy4

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596668  Kasch Park  05:00 PM  1 A2 vs A4Washington Rush B10 Nero B 3 vs.WPFC B10 White B0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596666  Ravensdale  09:15 AM  2B A5 vs A7MVP Rapids B10 Navy 12 vs.Snohomish United B10 Black0
 596664  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A1WPFC B10 White B 4 vs.Crossfire Premier B10 D0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596672  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A3WPFC B10 White B 2 vs.GS Surf B10 B3

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596665  Woodinville Sports Field  01:00 PM  1 A3 vs A2GS Surf B10 B 3 vs.Washington Rush B10 Nero B2

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596671  Summit Trails Middle School  01:30 PM  6 A5 vs A2MVP Rapids B10 Navy 3 vs.Washington Rush B10 Nero B0
 596670  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A6 vs A1Eastside FC B10 Blue C 6 vs.Crossfire Premier B10 D4

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596669  Snohomish High School  10:30 AM  Low A7 vs A6Snohomish United B10 Black 1 vs.Eastside FC B10 Blue C8

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596674  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  3A A2 vs A6Washington Rush B10 Nero B 1 vs.Eastside FC B10 Blue C2
 596675  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A3 vs A5GS Surf B10 B 4 vs.MVP Rapids B10 Navy0
 596673  TBD   --    --  A1 vs A7Crossfire Premier B10 D 2 vs.Snohomish United B10 Black3

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596667  Marymoor Park  01:30 PM  6 A1 vs A5Crossfire Premier B10 D 0 vs.MVP Rapids B10 Navy3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596676  Snohomish High School  09:00 AM  Low A7 vs A2Snohomish United B10 Black 3 vs.Washington Rush B10 Nero B0
 596678  Ravensdale  10:30 AM  2B A5 vs A4MVP Rapids B10 Navy 2 vs.WPFC B10 White B2
 596677  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A6 vs A3Eastside FC B10 Blue C 5 vs.GS Surf B10 B3

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596681  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A6 vs A4Eastside FC B10 Blue C 1 vs.WPFC B10 White B1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596679  Marymoor Park  01:00 PM  5 A1 vs A2Crossfire Premier B10 D 0 vs.Washington Rush B10 Nero B2

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596682  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A3 vs A1GS Surf B10 B 1 vs.Crossfire Premier B10 D1
 596683  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2B A4 vs A7WPFC B10 White B 4 vs.Snohomish United B10 Black5

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596684  Preston Park  09:00 AM  1 A5 vs A6MVP Rapids B10 Navy 2 vs.Eastside FC B10 Blue C5

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596690  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A6 vs A7Eastside FC B10 Blue C   vs.Snohomish United B10 Black 
 596689  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2C A4 vs A2WPFC B10 White B 2 vs.Washington Rush B10 Nero B0
 596688  Lake Washington High School  04:30 PM  Stdm A5 vs A1MVP Rapids B10 Navy 3 vs.Crossfire Premier B10 D1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596685  Marymoor Park  02:00 PM  2 A1 vs A4Crossfire Premier B10 D 0 vs.WPFC B10 White B0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596693  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A3 vs A4GS Surf B10 B 3 vs.WPFC B10 White B3
 596691  Marymoor Park  10:00 AM  2B A1 vs A6Crossfire Premier B10 D 1 vs.Eastside FC B10 Blue C5
 596692  Kasch Park Sports Complex  10:30 AM  2B A2 vs A5Washington Rush B10 Nero B 3 vs.MVP Rapids B10 Navy3

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596695  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A6 vs A2Eastside FC B10 Blue C 3 vs.Washington Rush B10 Nero B2
 596694  TBD   --    --  A7 vs A1Snohomish United B10 Black   vs.Crossfire Premier B10 D 

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596698  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A3 vs A6GS Surf B10 B 0 vs.Eastside FC B10 Blue C5
 596699  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2C A4 vs A5WPFC B10 White B 1 vs.MVP Rapids B10 Navy2
 596697  Kasch Park Sports Complex  05:30 PM  3B A2 vs A7Washington Rush B10 Nero B 0 vs.Snohomish United B10 Black2

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596686  Woodinville Sports Field  09:30 AM  1 A2 vs A3Washington Rush B10 Nero B 5 vs.GS Surf B10 B0
 596687  Snohomish High School  03:00 PM  Low A7 vs A5Snohomish United B10 Black 3 vs.MVP Rapids B10 Navy3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596696  Ravensdale  09:15 AM  2B A5 vs A3MVP Rapids B10 Navy 6 vs.GS Surf B10 B3

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596680  Snohomish High School  11:00 AM  Low A7 vs A3Snohomish United B10 Black 3 vs.GS Surf B10 B4