Team Schedules - Girls Under 11 Div 2 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : WPFC G08 White B31333331331311133333351 31  42 
 A1 : GS Surf G08 A31333011031130331313037 15  40 
 A5 : PacNW G08 Maroon A31030000333133003101331 6  40 
 A8 : Seattle United G08 Tango B03303133310301003100028 -6  28 
 A7 : MVP Marauders G08 Navy01110013003310133013025 -2  40 
 A4 : Harbor Premier G08 Green A01031310111000300103322 -21  32 
 A6 : FWFC G08 Blue30103013100100031003020 -4  26 
 A2 : Eastside FC G08 White B00000010010303330101016 -19  15 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575889  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A6 vs A4FWFC G08 Blue 6 vs.Harbor Premier G08 Green A0
 575887  Ravensdale  10:30 AM  4 A7 vs A3MVP Marauders G08 Navy 0 vs.WPFC G08 White B3
 575888  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A5 vs A8PacNW G08 Maroon A 2 vs.Seattle United G08 Tango B1

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575886  Ballinger Playfield  02:00 PM  BP A1 vs A2GS Surf G08 A 5 vs.Eastside FC G08 White B1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575891  Integrity Stadium  09:00 AM  STDM A8 vs A2Seattle United G08 Tango B 1 vs.Eastside FC G08 White B0
 575890  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  4B A3 vs A1WPFC G08 White B 1 vs.GS Surf G08 A1
 575892  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A4 vs A7Harbor Premier G08 Green A 3 vs.MVP Marauders G08 Navy3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575896  Ravensdale  09:00 AM  4 A7 vs A5MVP Marauders G08 Navy 3 vs.PacNW G08 Maroon A3
 575897  Anderson Hill Fields  10:00 AM  Low A8 vs A6Seattle United G08 Tango B 3 vs.FWFC G08 Blue1
 575895  Preston Park  04:00 PM  3 A2 vs A3Eastside FC G08 White B 0 vs.WPFC G08 White B3

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575904  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4B A3 vs A4WPFC G08 White B 5 vs.Harbor Premier G08 Green A2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575900  Karl Grosch Field at Steel Lake  08:00 AM  KG1/SO A6 vs A7FWFC G08 Blue 1 vs.MVP Marauders G08 Navy1
 575901  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A3 vs A8WPFC G08 White B 1 vs.Seattle United G08 Tango B0
 575898  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3A A5 vs A1PacNW G08 Maroon A 3 vs.GS Surf G08 A4
 575899  Harbor Ridge Middle School  10:30 AM  MS A4 vs A2Harbor Premier G08 Green A 4 vs.Eastside FC G08 White B0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575902  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A1 vs A6GS Surf G08 A 1 vs.FWFC G08 Blue0
 575905  Ravensdale  11:00 AM  4 A7 vs A8MVP Marauders G08 Navy 2 vs.Seattle United G08 Tango B3
 575903  Preston Park  04:00 PM  3 A2 vs A5Eastside FC G08 White B 0 vs.PacNW G08 Maroon A2

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575907  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A6 vs A2FWFC G08 Blue 1 vs.Eastside FC G08 White B0
 575906  Ravensdale  10:30 AM  4 A7 vs A1MVP Marauders G08 Navy 0 vs.GS Surf G08 A1
 575909  Integrity Stadium  12:00 PM  STDM A8 vs A4Seattle United G08 Tango B 2 vs.Harbor Premier G08 Green A2
 575908  Starfire Sports Complex  04:30 PM  6 A5 vs A3PacNW G08 Maroon A 1 vs.WPFC G08 White B2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575911  Preston Park  09:00 AM  3 A2 vs A7Eastside FC G08 White B 0 vs.MVP Marauders G08 Navy0
 575910  Ballinger Playfield  03:00 PM  BP A1 vs A8GS Surf G08 A 0 vs.Seattle United G08 Tango B1
 575912  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4A A3 vs A6WPFC G08 White B 1 vs.FWFC G08 Blue0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575913  Harbor Ridge Middle School  01:00 PM  MS A4 vs A5Harbor Premier G08 Green A 3 vs.PacNW G08 Maroon A0

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575917  Harbor Ridge Middle School  09:30 AM  MS A4 vs A6Harbor Premier G08 Green A 1 vs.FWFC G08 Blue1
 575916  Integrity Stadium  12:30 PM  STDM A8 vs A5Seattle United G08 Tango B 3 vs.PacNW G08 Maroon A2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575921  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A6 vs A5FWFC G08 Blue 3 vs.PacNW G08 Maroon A2
 575920  Ravensdale  12:00 PM  2 A7 vs A4MVP Marauders G08 Navy 6 vs.Harbor Premier G08 Green A2
 575919  Preston Park  12:45 PM  3 A2 vs A8Eastside FC G08 White B 0 vs.Seattle United G08 Tango B1
 575918  Ballinger Playfield  01:30 PM  BP A1 vs A3GS Surf G08 A 2 vs.WPFC G08 White B2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575925  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A6 vs A8FWFC G08 Blue 1 vs.Seattle United G08 Tango B1
 575923  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4A A3 vs A2WPFC G08 White B 2 vs.Eastside FC G08 White B0
 575922  Harbor Ridge Middle School  11:00 AM  MS A4 vs A1Harbor Premier G08 Green A 2 vs.GS Surf G08 A2
 575924  Starfire Sports Complex  11:45 AM  10 A5 vs A7PacNW G08 Maroon A 4 vs.MVP Marauders G08 Navy1

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575927  Preston Park  03:15 PM  3 A2 vs A4Eastside FC G08 White B 1 vs.Harbor Premier G08 Green A1
 575926  Woodinville Sports Field  03:30 PM  3 A1 vs A5GS Surf G08 A 0 vs.PacNW G08 Maroon A1
 575929  ZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZSehmel 2 -DO NOT USE  04:30 PM  1 A8 vs A3Seattle United G08 Tango B 0 vs.WPFC G08 White B2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575914  Preston Park  02:00 PM  3 A2 vs A1Eastside FC G08 White B 0 vs.GS Surf G08 A3

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575932  Harbor Ridge Middle School  02:00 PM  MS A4 vs A3Harbor Premier G08 Green A 0 vs.WPFC G08 White B0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575915  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4A A3 vs A7WPFC G08 White B 3 vs.MVP Marauders G08 Navy1

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575935  Preston Park  09:00 AM  3 A2 vs A6Eastside FC G08 White B 3 vs.FWFC G08 Blue1
 575937  Harbor Ridge Middle School  09:30 AM  MS A4 vs A8Harbor Premier G08 Green A 2 vs.Seattle United G08 Tango B3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575931  Wilson Field  04:15 PM  2 A5 vs A2PacNW G08 Maroon A 1 vs.Eastside FC G08 White B0

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575933  Integrity Stadium  10:00 AM  STDM A8 vs A7Seattle United G08 Tango B 0 vs.MVP Marauders G08 Navy1

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575936  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A3 vs A5WPFC G08 White B 1 vs.PacNW G08 Maroon A1
 575928  Ravensdale  09:00 AM  4 A7 vs A6MVP Marauders G08 Navy 3 vs.FWFC G08 Blue1
 575934  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A1 vs A7GS Surf G08 A 3 vs.MVP Marauders G08 Navy3

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575940  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A6 vs A3FWFC G08 Blue 2 vs.WPFC G08 White B2
 575941  Starfire Sports Complex  11:30 AM  10 A5 vs A4PacNW G08 Maroon A 6 vs.Harbor Premier G08 Green A0
 575939  Ravensdale  12:00 PM  4 A7 vs A2MVP Marauders G08 Navy 1 vs.Eastside FC G08 White B2
 575938  Van Asselt Elementary  12:30 PM  1 A8 vs A1Seattle United G08 Tango B 1 vs.GS Surf G08 A1

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575894  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A1 vs A4GS Surf G08 A 2 vs.Harbor Premier G08 Green A1

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575945  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A6 vs A4FWFC G08 Blue 2 vs.Harbor Premier G08 Green A3
 575942  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 A1 vs A2GS Surf G08 A 0 vs.Eastside FC G08 White B2
 575943  Ravensdale  01:30 PM  4 A7 vs A3MVP Marauders G08 Navy 1 vs.WPFC G08 White B1

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575947  Jefferson Playfield  01:30 PM  FF A8 vs A2Seattle United G08 Tango B 0 vs.Eastside FC G08 White B1
 575930  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/SO A6 vs A1FWFC G08 Blue 0 vs.GS Surf G08 A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575949  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 A5 vs A6PacNW G08 Maroon A 2 vs.FWFC G08 Blue0
 575948  Harbor Ridge Middle School  11:00 AM  MS A4 vs A7Harbor Premier G08 Green A 0 vs.MVP Marauders G08 Navy4

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575950  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 A1 vs A4GS Surf G08 A 4 vs.Harbor Premier G08 Green A0
 575952  Petrovitsky Park  12:00 PM  1 A7 vs A5MVP Marauders G08 Navy 4 vs.PacNW G08 Maroon A1
 575953  Jefferson Playfield  01:00 PM  N A8 vs A6Seattle United G08 Tango B 0 vs.FWFC G08 Blue1
 575951  Preston Park  05:45 PM  3 A2 vs A3Eastside FC G08 White B 0 vs.WPFC G08 White B1

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575961  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A7 vs A8MVP Marauders G08 Navy 2 vs.Seattle United G08 Tango B3

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575962  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A7 vs A1MVP Marauders G08 Navy 1 vs.GS Surf G08 A1
 575964  Starfire Complex  10:00 AM  10 A5 vs A3PacNW G08 Maroon A 0 vs.WPFC G08 White B2
 575963  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A6 vs A2FWFC G08 Blue 0 vs.Eastside FC G08 White B0
 575965  Jefferson Playfield  03:30 PM  S A8 vs A4Seattle United G08 Tango B 2 vs.Harbor Premier G08 Green A2

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575958  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A1 vs A6GS Surf G08 A 1 vs.FWFC G08 Blue0
 575944  Starfire Sports Complex  09:45 AM  4 A5 vs A8PacNW G08 Maroon A 3 vs.Seattle United G08 Tango B1
 575960  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  2A A3 vs A4WPFC G08 White B 2 vs.Harbor Premier G08 Green A0

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575954  Hazen High School  06:15 PM  1 A5 vs A1PacNW G08 Maroon A 2 vs.GS Surf G08 A2

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575966  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A1 vs A8GS Surf G08 A 5 vs.Seattle United G08 Tango B2
 575969  Harbor Ridge Middle School  11:15 AM  MS A4 vs A5Harbor Premier G08 Green A 2 vs.PacNW G08 Maroon A1
 575968  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2A A3 vs A6WPFC G08 White B 3 vs.FWFC G08 Blue0
 575967  Preston Park  04:30 PM  3 A2 vs A7Eastside FC G08 White B 2 vs.MVP Marauders G08 Navy3

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575946  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4A A3 vs A1WPFC G08 White B 2 vs.GS Surf G08 A0
 575959  Preston Park  05:45 PM  3 A2 vs A5Eastside FC G08 White B 2 vs.PacNW G08 Maroon A2

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575955  Harbor Ridge Middle School  09:45 AM  MS A4 vs A2Harbor Premier G08 Green A 2 vs.Eastside FC G08 White B1
 575956  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A6 vs A7FWFC G08 Blue 5 vs.MVP Marauders G08 Navy0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575893  Starfire Sports Complex  10:30 AM  3 A5 vs A6PacNW G08 Maroon A 1 vs.FWFC G08 Blue0
 575957  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4A A3 vs A8WPFC G08 White B 3 vs.Seattle United G08 Tango B0