Team Schedules - Girls Under 13 Div 1
     


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : G06 Eastside Reign PA33333333333303333351 57  65 
 A3 : FWFC G06 Blue03313133303333003035 23  35 
 A9 : Seattle United G06 ECNL33133133303xxxxxxx26 24  25 
 A11 : WPFC G06 pre-ECNL A03331331333xxxxxxx26 22  27 
 A12 : Crossfire Premier G06 A / ECNL30313033133xxxxxxx23 27  33 
 A8 : Seattle United G06 Copa A33010103000331301123 -17  15 
 A1 : Whatcom FC Rangers - G06 Gold00303100000311301319 -22  18 
 A5 : WA Timbers 06G Red 131100033003000113 19 -4  22 
 A7 : Eastside FC G06 White B00300310003003131018 -21  9 
 A10 : PacNW G06 ECNL03010000303xxxxxxx10 -17  7 
 A2 : Spokane Sounders G06 Rave30000101300000011 10 -31  7 
 A6 : GS Surf G06 A0000310000000000004 -41  12 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598605  Preston Park  09:00 AM  1 A7 vs A8Eastside FC G06 White B 0 vs.Seattle United G06 Copa A1
 598601  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A12FWFC G06 Blue 0 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL1
 598604  North Creek 4  12:30 PM  4 A6 vs A9GS Surf G06 A 0 vs.Seattle United G06 ECNL2
 598600  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  01 A1 vs A2Whatcom FC Rangers - G06 Gold 1 vs.Spokane Sounders G06 Rave2
 598602  Preston Park  05:30 PM  1 A4 vs A11G06 Eastside Reign PA 1 vs.WPFC G06 pre-ECNL A0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598603  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A5 vs A10WA Timbers 06G Red 1 5 vs.PacNW G06 ECNL0
 598640  Addams (Summit)  02:15 PM  UPR A8 vs A2Seattle United G06 Copa A 1 vs.Spokane Sounders G06 Rave0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598607  Grass Lawn Park  09:00 AM  1 A12 vs A4Crossfire Premier G06 A / ECNL 1 vs.G06 Eastside Reign PA3
 598609  Starfire Complex  11:00 AM  2 A10 vs A6PacNW G06 ECNL 2 vs.GS Surf G06 A1
 598606  Celebration Park  03:00 PM  6 A3 vs A1FWFC G06 Blue 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598625  Preston Park  09:00 AM  1 A7 vs A12Eastside FC G06 White B 0 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL5
 598656  Spokane Shadow Polo Fields  12:00 PM  14 A2 vs A11Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.WPFC G06 pre-ECNL A5

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598616  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  1 A2 vs A3Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.FWFC G06 Blue2
 598612  North Creek 4  02:00 PM  4 A6 vs A11GS Surf G06 A 0 vs.WPFC G06 pre-ECNL A5

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598666  Spokane Shadow Polo Fields  10:00 AM  1 A2 vs A1Spokane Sounders G06 Rave 1 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold2
 598613  Preston Park  11:00 AM  2 A7 vs A10Eastside FC G06 White B 1 vs.PacNW G06 ECNL0
 598611  Harmony Sports Complex  02:00 PM  7 A5 vs A12WA Timbers 06G Red 1 0 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL0
 598614  Twin Ponds  03:30 PM  1 A8 vs A9Seattle United G06 Copa A 0 vs.Seattle United G06 ECNL4

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598620  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A11 vs A7WPFC G06 pre-ECNL A 3 vs.Eastside FC G06 White B0
 598619  Grass Lawn Park  01:00 PM  1 A12 vs A6Crossfire Premier G06 A / ECNL 6 vs.GS Surf G06 A0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598621  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2 A10 vs A8PacNW G06 ECNL 1 vs.Seattle United G06 Copa A1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598622  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  11 A1 vs A6Whatcom FC Rangers - G06 Gold 2 vs.GS Surf G06 A4

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598630  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A3WA Timbers 06G Red 1 2 vs.FWFC G06 Blue2

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598628  Preston Park  12:00 PM  2 A7 vs A1Eastside FC G06 White B 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold3
 598687  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  9 A2 vs A6Spokane Sounders G06 Rave 1 vs.GS Surf G06 A1
 598632  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A11 vs A9WPFC G06 pre-ECNL A 0 vs.Seattle United G06 ECNL0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598627  Genesee Park and Playfield  12:30 PM  Low A9 vs A10Seattle United G06 ECNL 3 vs.PacNW G06 ECNL0
 598653  Genesee Park and Playfield  02:00 PM  Low A8 vs A4Seattle United G06 Copa A 0 vs.G06 Eastside Reign PA4

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598633  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A1 vs A8Whatcom FC Rangers - G06 Gold 0 vs.Seattle United G06 Copa A0
 598634  Spokane Shadow Polo Fields  12:30 PM  10 A2 vs A7Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.Eastside FC G06 White B1
 598635  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A3 vs A6FWFC G06 Blue 3 vs.GS Surf G06 A0
 598636  Preston Park  02:00 PM  2 A4 vs A5G06 Eastside Reign PA 3 vs.WA Timbers 06G Red 11
 598637  Magnuson  02:00 PM  7 A9 vs A12Seattle United G06 ECNL 1 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL0

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598663  Starfire Complex  01:30 PM  5 A10 vs A4PacNW G06 ECNL 0 vs.G06 Eastside Reign PA3
 598652  Magnuson  02:00 PM  7 A9 vs A3Seattle United G06 ECNL 0 vs.FWFC G06 Blue0
 598608  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A11 vs A5WPFC G06 pre-ECNL A 1 vs.WA Timbers 06G Red 10
 598631  Marymoor Park  03:00 PM  6 A12 vs A8Crossfire Premier G06 A / ECNL 5 vs.Seattle United G06 Copa A0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598638  Starfire Complex  12:00 PM  5 A10 vs A11PacNW G06 ECNL 1 vs.WPFC G06 pre-ECNL A4
 598691  Preston Park  12:00 PM  1 A7 vs A2Eastside FC G06 White B 0 vs.Spokane Sounders G06 Rave0
 598659  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A5 vs A8WA Timbers 06G Red 1 0 vs.Seattle United G06 Copa A3
 598639  Roosevelt HS  03:00 PM  1 A9 vs A1Seattle United G06 ECNL 5 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold0
 598642  Meadowdale Athletic Complex  03:20 PM  M2 A6 vs A4GS Surf G06 A 0 vs.G06 Eastside Reign PA8

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598643  Marymoor Park  09:00 AM  6 A12 vs A10Crossfire Premier G06 A / ECNL 2 vs.PacNW G06 ECNL0
 598629  Meadowdale Athletic Complex  09:30 AM  M2 A6 vs A2GS Surf G06 A 1 vs.Spokane Sounders G06 Rave2
 598641  Preston Park  11:00 AM  2 A7 vs A3Eastside FC G06 White B 0 vs.FWFC G06 Blue5

Bracket - Friday, November 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598647  Preston Park  07:00 PM  2 A4 vs A7G06 Eastside Reign PA 5 vs.Eastside FC G06 White B1

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598646  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A8FWFC G06 Blue 4 vs.Seattle United G06 Copa A0
 598645  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  9 A2 vs A9Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.Seattle United G06 ECNL4
 598649  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A11 vs A12WPFC G06 pre-ECNL A 2 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL2
 598648  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A5 vs A6WA Timbers 06G Red 1 4 vs.GS Surf G06 A1
 598644  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A1 vs A10Whatcom FC Rangers - G06 Gold 0 vs.PacNW G06 ECNL1

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598626  Kellogg MS  10:00 AM  1 A8 vs A11Seattle United G06 Copa A 1 vs.WPFC G06 pre-ECNL A3
 598655  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A1 vs A12Whatcom FC Rangers - G06 Gold 0 vs.Crossfire Premier G06 A / ECNL4
 598679  Spokane Shadow Polo Fields  02:00 PM  10 A2 vs A4Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.G06 Eastside Reign PA7

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598650  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  4 A11 vs A1WPFC G06 pre-ECNL A 3 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold0
 598654  Preston Park  04:00 PM  2 A7 vs A5Eastside FC G06 White B 0 vs.WA Timbers 06G Red 11

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598664  Einstein MS  09:00 AM  1 A9 vs A5Seattle United G06 ECNL 3 vs.WA Timbers 06G Red 10

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598657  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A10FWFC G06 Blue 4 vs.PacNW G06 ECNL1
 598660  North Creek 1  11:00 AM  1 A6 vs A7GS Surf G06 A 0 vs.Eastside FC G06 White B2
 598658  Preston Park  03:00 PM  2 A4 vs A9G06 Eastside Reign PA 1 vs.Seattle United G06 ECNL0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598615  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A1 vs A4Whatcom FC Rangers - G06 Gold 0 vs.G06 Eastside Reign PA4

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598661  Hartman Park  01:00 PM  1 A12 vs A2Crossfire Premier G06 A / ECNL 7 vs.Spokane Sounders G06 Rave0
 598617  Harmony Sports Complex  05:00 PM  8 A5 vs A1WA Timbers 06G Red 1 0 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold1

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598618  Preston Park  09:00 AM  2 A4 vs A2G06 Eastside Reign PA 2 vs.Spokane Sounders G06 Rave1
 598610  Georgetown  10:30 AM  1 A9 vs A7Seattle United G06 ECNL 3 vs.Eastside FC G06 White B0
 598662  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  3 A11 vs A3WPFC G06 pre-ECNL A 1 vs.FWFC G06 Blue0

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598669  Preston Park  12:00 PM  2 A4 vs A6G06 Eastside Reign PA 3 vs.GS Surf G06 A0

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598667  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A3 vs A7FWFC G06 Blue 1 vs.Eastside FC G06 White B0
 598668  Georgetown  12:00 PM  1 A8 vs A5Seattle United G06 Copa A 2 vs.WA Timbers 06G Red 13

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598688  Saghalie Middle School  12:00 PM  1 A3 vs A5FWFC G06 Blue 3 vs.WA Timbers 06G Red 10
 598665  Loyal Heights  01:00 PM  1 A8 vs A6Seattle United G06 Copa A 1 vs.GS Surf G06 A0

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598624  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A3 vs A4FWFC G06 Blue 1 vs.G06 Eastside Reign PA0

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598675  Saghalie Middle School  11:30 AM  1 A3 vs A2FWFC G06 Blue 3 vs.Spokane Sounders G06 Rave0
 598676  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A5 vs A7WA Timbers 06G Red 1 0 vs.Eastside FC G06 White B1
 598677  North Creek 1  01:00 PM  1 A6 vs A8GS Surf G06 A 0 vs.Seattle United G06 Copa A1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598651  Lindbergh High School  09:00 AM  HS A10 vs A2PacNW G06 ECNL 1 vs.Spokane Sounders G06 Rave0
 598693  Harmony Sports Complex  03:00 PM  9 A5 vs A4WA Timbers 06G Red 1 1 vs.G06 Eastside Reign PA3
 598685  Shoreline Center  03:30 PM  A A8 vs A7Seattle United G06 Copa A 0 vs.Eastside FC G06 White B0

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598681  Genesee Park and Playfield  09:00 AM  Low A8 vs A3Seattle United G06 Copa A 1 vs.FWFC G06 Blue0

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598689  Preston Park  11:30 AM  2 A4 vs A8G06 Eastside Reign PA 6 vs.Seattle United G06 Copa A1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598678  Phillips 66 Soccer Park  12:30 PM  02 A1 vs A5Whatcom FC Rangers - G06 Gold 1 vs.WA Timbers 06G Red 11

Bracket - Friday, March 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598680  Preston Park  06:00 PM  1 A7 vs A6Eastside FC G06 White B 1 vs.GS Surf G06 A0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598683  Harmony Sports Complex  08:00 PM  8 A5 vs A2WA Timbers 06G Red 1 0 vs.Spokane Sounders G06 Rave0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598686  Civic Field Stadium  03:30 PM  Stdm A1 vs A7Whatcom FC Rangers - G06 Gold 0 vs.Eastside FC G06 White B0

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598672  Preston Park  07:30 PM  1 A7 vs A4Eastside FC G06 White B 0 vs.G06 Eastside Reign PA3

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598671  Dwight Merkel Sports Complex  12:30 PM  6 A2 vs A8Spokane Sounders G06 Rave 0 vs.Seattle United G06 Copa A0
 598673  Meadowdale High School  12:45 PM  1 A6 vs A5GS Surf G06 A 2 vs.WA Timbers 06G Red 14
 598670  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  2 A1 vs A3Whatcom FC Rangers - G06 Gold 2 vs.FWFC G06 Blue1

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598674  Preston Park  03:00 PM  1 A4 vs A1G06 Eastside Reign PA 6 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold0

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598692  Lynnwood High School  12:30 PM  3 A6 vs A3GS Surf G06 A 0 vs.FWFC G06 Blue3
 598690  Twin Ponds  02:30 PM  1 A8 vs A1Seattle United G06 Copa A 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598623  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  15 A2 vs A5Spokane Sounders G06 Rave   vs.WA Timbers 06G Red 1 
 598682  Meadowdale High School  04:15 PM  1 A6 vs A1GS Surf G06 A 2 vs.Whatcom FC Rangers - G06 Gold3
 598684  Preston Park  06:00 PM  1 A4 vs A3G06 Eastside Reign PA 3 vs.FWFC G06 Blue1