Team Schedules - Boys Under 10 Div 2 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : GS Surf B09 A30333331331033301333348 43  68 
 A4 : Eastside FC B09 White B00033303013333133133342 2  50 
 A6 : Seattle United B09 Samba C33333003333330311101040 42  76 
 A3 : Whatcom FC Ra - B09 Gold33301330100030330003130 1  46 
 A2 : Harbor Premier B09 Green A0333000131103330 CS 310028 9  52 
 A5 : Northwest United B09 Black10000303301103103 CS 30022 -2  57 
 A7 : WPFC B09 White B03000010000010030033317 -29  30 
 A8 : Crossfire Premier B09 C1003010003100000000009 -66  23 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574667  Skagit River Park  01:00 PM  6 A5 vs A8Northwest United B09 Black 3 vs.Crossfire Premier B09 C3
 574666  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A3WPFC B09 White B 0 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold3

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574668  McGilvra  10:30 AM  1 A6 vs A4Seattle United B09 Samba C 9 vs.Eastside FC B09 White B0
 574665  Ballinger Playfield  12:30 PM  BP A1 vs A2GS Surf B09 A 2 vs.Harbor Premier B09 Green A0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574672  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A6Northwest United B09 Black 2 vs.Seattle United B09 Samba C4
 574669  Phillips 66 Soccer Park  04:30 PM  8 A3 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.GS Surf B09 A1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574671  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A4 vs A7Eastside FC B09 White B 1 vs.WPFC B09 White B2
 574670  60 Acres  09:00 AM  17A A8 vs A2Crossfire Premier B09 C 0 vs.Harbor Premier B09 Green A8

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574687  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United B09 Black 5 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold7
 574673  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A1 vs A4GS Surf B09 A 5 vs.Eastside FC B09 White B4
 574676  60 Acres  10:30 AM  17A A8 vs A6Crossfire Premier B09 C 0 vs.Seattle United B09 Samba C5

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574679  McGilvra  04:15 PM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Samba C 4 vs.WPFC B09 White B0

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574684  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A7 vs A8WPFC B09 White B 1 vs.Crossfire Premier B09 C2
 574682  Gig Harbor High School  12:30 PM  2A A2 vs A5Harbor Premier B09 Green A 4 vs.Northwest United B09 Black3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574688  60 Acres  11:30 AM  17C A8 vs A4Crossfire Premier B09 C 2 vs.Eastside FC B09 White B4
 574674  Harbor Heights Elementary  01:30 PM  1 A2 vs A3Harbor Premier B09 Green A 3 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574680  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  7 A3 vs A8Whatcom FC Ra - B09 Gold 3 vs.Crossfire Premier B09 C3
 574685  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2C A7 vs A1WPFC B09 White B 0 vs.GS Surf B09 A5
 574686  Ridgecrest Elementary School  04:00 PM  W A6 vs A2Seattle United B09 Samba C 2 vs.Harbor Premier B09 Green A1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574689  Ballinger Playfield  11:00 AM  BP A1 vs A8GS Surf B09 A 8 vs.Crossfire Premier B09 C3
 574692  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B09 White B 3 vs.Northwest United B09 Black1
 574691  Phillips 66 Soccer Park  04:30 PM  7 A3 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Gold 3 vs.Seattle United B09 Samba C2

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574678  Preston Park  01:00 PM  1 A4 vs A2Eastside FC B09 White B 1 vs.Harbor Premier B09 Green A0
 574681  Ballinger Playfield  02:30 PM  BP A1 vs A6GS Surf B09 A 4 vs.Seattle United B09 Samba C2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574694  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  8 A3 vs A7Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.WPFC B09 White B0
 574696  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A4 vs A6Eastside FC B09 White B 0 vs.Seattle United B09 Samba C2
 574693  Gig Harbor High School  03:45 PM  2B A2 vs A1Harbor Premier B09 Green A 2 vs.GS Surf B09 A4
 574695  60 Acres  04:30 PM  17D A8 vs A5Crossfire Premier B09 C 1 vs.Northwest United B09 Black7

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574690  Gig Harbor High School  10:00 AM  2A A2 vs A7Harbor Premier B09 Green A 2 vs.WPFC B09 White B2
 574711  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A4 vs A3Eastside FC B09 White B 2 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574697  Woodinville Sports Field  11:45 AM  3 A1 vs A3GS Surf B09 A 0 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold0
 574700  McGilvra  12:30 PM  1 A6 vs A5Seattle United B09 Samba C 7 vs.Northwest United B09 Black1

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574702  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  7 A3 vs A2Whatcom FC Ra - B09 Gold 1 vs.Harbor Premier B09 Green A3
 574704  McGilvra  12:00 PM  1 A6 vs A8Seattle United B09 Samba C 11 vs.Crossfire Premier B09 C1
 574675  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2C A7 vs A5WPFC B09 White B 0 vs.Northwest United B09 Black4
 574701  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A4 vs A1Eastside FC B09 White B 0 vs.GS Surf B09 A3

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574703  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A7Northwest United B09 Black 3 vs.WPFC B09 White B2
 574708  Marymoor Park  12:00 PM  2 A8 vs A3Crossfire Premier B09 C 3 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold2

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574706  Gig Harbor High School  09:00 AM  2B A2 vs A4Harbor Premier B09 Green A 2 vs.Eastside FC B09 White B2
 574705  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 A1 vs A5GS Surf B09 A 6 vs.Northwest United B09 Black0
 574707  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A6WPFC B09 White B 0 vs.Seattle United B09 Samba C5

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574677  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A1Northwest United B09 Black 2 vs.GS Surf B09 A2

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574709  McGilvra  11:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United B09 Samba C 4 vs.GS Surf B09 A1

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574710  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A2Northwest United B09 Black 3 vs.Harbor Premier B09 Green A3
 574683  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A3 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.Eastside FC B09 White B3

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574714  Sehmel Homestead Park  11:00 AM  1-B A2 vs A6Harbor Premier B09 Green A 1 vs.Seattle United B09 Samba C3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574699  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2B A7 vs A4WPFC B09 White B 4 vs.Eastside FC B09 White B6
 574715  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A3 vs A5Whatcom FC Ra - B09 Gold 4 vs.Northwest United B09 Black0

Bracket - Friday, December 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574718  WPFC Soccer Complex  06:30 PM  2C A7 vs A2WPFC B09 White B 0 vs.Harbor Premier B09 Green A2

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574712  Marymoor Park  02:00 PM  1 A8 vs A7Crossfire Premier B09 C 0 vs.WPFC B09 White B0

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574713  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A1 vs A7GS Surf B09 A 4 vs.WPFC B09 White B1

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574717  Marymoor Park  01:30 PM  3 A8 vs A1Crossfire Premier B09 C 0 vs.GS Surf B09 A1

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574698  Gig Harbor High School  02:00 PM  2A A2 vs A8Harbor Premier B09 Green A 5 vs.Crossfire Premier B09 C1

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574716  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A8Eastside FC B09 White B 3 vs.Crossfire Premier B09 C1

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574725  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  2 A3 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Gold 0 vs.GS Surf B09 A2
 574727  Preston Park  04:00 PM  1 A4 vs A7Eastside FC B09 White B 2 vs.WPFC B09 White B0
 574728  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A6Northwest United B09 Black 5 vs.Seattle United B09 Samba C2

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574720  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A4Northwest United B09 Black 2 vs.Eastside FC B09 White B2
 574726  Marymoor Park  03:00 PM  5 A8 vs A2Crossfire Premier B09 C 1 vs.Harbor Premier B09 Green A3

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574729  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A1 vs A4GS Surf B09 A 1 vs.Eastside FC B09 White B2
 574731  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A7 vs A5WPFC B09 White B 2 vs.Northwest United B09 Black1
 574730  Gig Harbor High School  11:30 AM  2A A2 vs A3Harbor Premier B09 Green A 3 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold6
 574732  Marymoor Park  04:30 PM  5 A8 vs A6Crossfire Premier B09 C 0 vs.Seattle United B09 Samba C3

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574723  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A5 vs A8Northwest United B09 Black 9 vs.Crossfire Premier B09 C0

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574737  Woodinville Sports Field  10:00 AM  1 A1 vs A6GS Surf B09 A 1 vs.Seattle United B09 Samba C1
 574736  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  2 A3 vs A8Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.Crossfire Premier B09 C1
 574738  Gig Harbor High School  03:30 PM  2A A2 vs A5Harbor Premier B09 Green A CS vs.Northwest United B09 BlackCS

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574746  Gig Harbor High School  11:30 AM  2A A2 vs A7Harbor Premier B09 Green A 5 vs.WPFC B09 White B2
 574739  Phillips 66 Soccer Park  03:30 PM  02 A3 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Gold 2 vs.Eastside FC B09 White B3

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574743  Skagit River Park  09:00 AM  6 A5 vs A3Northwest United B09 Black 4 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold0
 574742  Ridgecrest Elementary School  09:00 AM  E A6 vs A2Seattle United B09 Samba C 2 vs.Harbor Premier B09 Green A2
 574741  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A7 vs A1WPFC B09 White B 1 vs.GS Surf B09 A5

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574721  Woodinville Sports Field  03:00 PM  1 A1 vs A2GS Surf B09 A 5 vs.Harbor Premier B09 Green A1
 574722  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A3WPFC B09 White B 5 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold1
 574724  McGilvra  03:30 PM  1 A6 vs A4Seattle United B09 Samba C 4 vs.Eastside FC B09 White B4

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574745  Woodinville Sports Field  09:15 AM  3 A1 vs A8GS Surf B09 A 4 vs.Crossfire Premier B09 C0
 574748  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B09 White B 3 vs.Northwest United B09 Black2
 574747  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  02 A3 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Gold 3 vs.Seattle United B09 Samba C0

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574744  Marymoor Park  09:00 AM  2 A8 vs A4Crossfire Premier B09 C 1 vs.Eastside FC B09 White B2
 574733  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A1Northwest United B09 Black 0 vs.GS Surf B09 A4

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574740  WPFC Soccer Complex  09:30 AM  2C A7 vs A8WPFC B09 White B 5 vs.Crossfire Premier B09 C0
 574734  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A4 vs A2Eastside FC B09 White B 3 vs.Harbor Premier B09 Green A2
 574719  McGilvra  01:00 PM  1 A6 vs A3Seattle United B09 Samba C 2 vs.Whatcom FC Ra - B09 Gold2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574735  McGilvra  09:00 AM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Samba C 2 vs.WPFC B09 White B3