Team Schedules - Girls Under 11 Div 3 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A7 : Whatcom FC Ra - G08 Gold333333333333333330030357 56  67 
 A1 : Seattle United G08 Samba C333333033330313333303355 47  56 
 A3 : Washington Rush G08 Nero B101303033030333333303142 18  41 
 A4 : Blackhills FC G08 Black A330103033033101103333037 9  37 
 A10 : WPFC G08 Navy C013303030033303113031135 6  34 
 A12 : Snohomish United G08 Black A033333013003303003300135 7  43 
 A5 : Eastside FC G08 Blue C313010310000303300333030 0  42 
 A2 : PacNW G08 Blue B001113031310001033333030 9  40 
 A11 : Whatcom FC Ra - G08 Blue100103301310100031000321 -20  27 
 A6 : Crossfire Premier G08 C310010001003300003300018 -18  26 
 A9 : Northwest United G08 Red010300010030303100000015 -19  32 
 A8 : GS Surf G08 B00000000000000000000000 -95  10 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612941  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  02 A11 vs A3Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.Washington Rush G08 Nero B0
 612942  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2A A10 vs A4WPFC G08 Navy C 1 vs.Blackhills FC G08 Black A3
 612944  Ballinger Playfield  11:00 AM  BP A8 vs A6GS Surf G08 B 0 vs.Crossfire Premier G08 C4
 613009  Preston Park  12:00 PM  3 A5 vs A9Eastside FC G08 Blue C 3 vs.Northwest United G08 Red1
 612945  Phillips 66 Soccer Park  12:45 PM  5 A7 vs A12Whatcom FC Ra - G08 Gold 3 vs.Snohomish United G08 Black A1
 612940  Jefferson Playfield  02:00 PM  N A1 vs A2Seattle United G08 Samba C 4 vs.PacNW G08 Blue B0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612947  Stocker Fields  09:00 AM  11 A12 vs A2Snohomish United G08 Black A 4 vs.PacNW G08 Blue B1
 612949  Preston Park  09:00 AM  3 A5 vs A10Eastside FC G08 Blue C 1 vs.WPFC G08 Navy C1
 612950  60 Acres  10:00 AM  23 A6 vs A9Crossfire Premier G08 C 1 vs.Northwest United G08 Red1
 612951  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  6 A7 vs A8Whatcom FC Ra - G08 Gold 10 vs.GS Surf G08 B0
 612946  Walter E. Hall  12:00 PM  3 A3 vs A1Washington Rush G08 Nero B 0 vs.Seattle United G08 Samba C4
 612948  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  05:00 PM  12 A4 vs A11Blackhills FC G08 Black A 5 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue2

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612955  WPFC Soccer Complex  12:00 PM  2A A10 vs A6WPFC G08 Navy C 3 vs.Crossfire Premier G08 C1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612952  Jefferson Playfield  09:30 AM  S A1 vs A4Seattle United G08 Samba C 1 vs.Blackhills FC G08 Black A0
 613022  Phillips 66 Soccer Park  09:45 AM  5 A7 vs A9Whatcom FC Ra - G08 Gold 6 vs.Northwest United G08 Red0
 612954  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  5 A11 vs A5Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.Eastside FC G08 Blue C4
 612953  Starfire Sports Complex  11:45 AM  10 A2 vs A3PacNW G08 Blue B 1 vs.Washington Rush G08 Nero B1
 612957  Stocker Fields  02:15 PM  11 A12 vs A8Snohomish United G08 Black A 7 vs.GS Surf G08 B1

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612978  Mill Creek Sportsplex  02:45 PM  1 A3 vs A6Washington Rush G08 Nero B 3 vs.Crossfire Premier G08 C1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612960  Kasch Park Sports Complex  09:00 AM  6 A3 vs A12Washington Rush G08 Nero B 1 vs.Snohomish United G08 Black A3
 612959  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  07 A4 vs A2Blackhills FC G08 Black A 1 vs.PacNW G08 Blue B1
 612963  Ballinger Playfield  10:30 AM  BP A8 vs A9GS Surf G08 B 0 vs.Northwest United G08 Red5
 612958  Preston Park  12:00 PM  3 A5 vs A1Eastside FC G08 Blue C 0 vs.Seattle United G08 Samba C2
 612961  60 Acres  05:00 PM  23 A6 vs A11Crossfire Premier G08 C 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue1

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612969  Skagit River Park  01:00 PM  10 A9 vs A12Northwest United G08 Red 2 vs.Snohomish United G08 Black A3

Bracket - Friday, October 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612965  Starfire Sports Complex  05:00 PM  9 A2 vs A5PacNW G08 Blue B 1 vs.Eastside FC G08 Blue C1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612966  Walter E. Hall  11:40 AM  2 A3 vs A4Washington Rush G08 Nero B 3 vs.Blackhills FC G08 Black A0
 612964  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A1 vs A6Seattle United G08 Samba C 2 vs.Crossfire Premier G08 C0
 612968  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2A A10 vs A8WPFC G08 Navy C 8 vs.GS Surf G08 B0

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612979  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  07 A4 vs A5Blackhills FC G08 Black A 2 vs.Eastside FC G08 Blue C1
 612962  Phillips 66 Soccer Park  11:00 AM  11 A7 vs A10Whatcom FC Ra - G08 Gold 2 vs.WPFC G08 Navy C0
 612994  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  4 A11 vs A1Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.Seattle United G08 Samba C3

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612970  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  5 A7 vs A1Whatcom FC Ra - G08 Gold 1 vs.Seattle United G08 Samba C0
 612971  60 Acres  10:30 AM  22 B A6 vs A2Crossfire Premier G08 C 0 vs.PacNW G08 Blue B3
 612974  Woodinville Sports Field  03:30 PM  5 A8 vs A11GS Surf G08 B 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue6
 612973  Stocker Fields  04:00 PM  11 A12 vs A4Snohomish United G08 Black A 4 vs.Blackhills FC G08 Black A1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612976  Van Asselt Elementary  10:00 AM  1 A1 vs A8Seattle United G08 Samba C 5 vs.GS Surf G08 B1
 612980  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  4 A11 vs A9Whatcom FC Ra - G08 Blue 2 vs.Northwest United G08 Red1
 612977  Starfire Sports Complex  03:30 PM  2 A2 vs A7PacNW G08 Blue B 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold1

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612982  Skagit River Park  09:00 AM  10 A9 vs A1Northwest United G08 Red 0 vs.Seattle United G08 Samba C1
 612983  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A8 vs A2GS Surf G08 B 0 vs.PacNW G08 Blue B5
 612984  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  3 A7 vs A3Whatcom FC Ra - G08 Gold 2 vs.Washington Rush G08 Nero B0
 612985  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  10:30 AM  07 A6 vs A4Crossfire Premier G08 C 1 vs.Blackhills FC G08 Black A2
 612986  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A12Eastside FC G08 Blue C 2 vs.Snohomish United G08 Black A1
 612987  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  3 A10 vs A11WPFC G08 Navy C 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue0

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612992  Preston Park  06:00 PM  3 A5 vs A6Eastside FC G08 Blue C 0 vs.Crossfire Premier G08 C0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612990  Walter E. Hall  10:30 AM  2 A3 vs A8Washington Rush G08 Nero B 3 vs.GS Surf G08 B0
 612989  Starfire Sports Complex  03:45 PM  6 A2 vs A9PacNW G08 Blue B 1 vs.Northwest United G08 Red1

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612956  Skagit River Park  09:00 AM  10 A9 vs A7Northwest United G08 Red 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold2
 612993  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  4 A11 vs A12Whatcom FC Ra - G08 Blue 2 vs.Snohomish United G08 Black A2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612995  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A10 vs A2WPFC G08 Navy C 1 vs.PacNW G08 Blue B2
 612996  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A9 vs A3Northwest United G08 Red 0 vs.Washington Rush G08 Nero B2
 612999  Stocker Fields  10:15 AM  11 A12 vs A6Snohomish United G08 Black A 3 vs.Crossfire Premier G08 C2
 612997  Woodinville Sports Field  03:30 PM  5 A8 vs A4GS Surf G08 B 0 vs.Blackhills FC G08 Black A5

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612991  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  11:00 AM  07 A4 vs A7Blackhills FC G08 Black A 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold2
 612943  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A9 vs A5Northwest United G08 Red 3 vs.Eastside FC G08 Blue C1
 612981  Stocker Fields  01:00 PM  11 A12 vs A10Snohomish United G08 Black A 2 vs.WPFC G08 Navy C3
 613007  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2A A3 vs A11Washington Rush G08 Nero B 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613005  Marymoor Park  10:30 AM  1 A6 vs A7Crossfire Premier G08 C 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold1
 613000  Jefferson Playfield  02:00 PM  S A1 vs A12Seattle United G08 Samba C 4 vs.Snohomish United G08 Black A0
 613001  Petrovitsky Park  04:30 PM  1 A2 vs A11PacNW G08 Blue B 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue2
 613003  Capital High School Turf  04:30 PM  2 A4 vs A9Blackhills FC G08 Black A 4 vs.Northwest United G08 Red2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612975  Skagit River Park  03:00 PM  10 A9 vs A10Northwest United G08 Red 3 vs.WPFC G08 Navy C1

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613006  Starfire Complex  10:30 AM  10 A2 vs A1PacNW G08 Blue B 0 vs.Seattle United G08 Samba C1
 613008  Capital High School Turf  11:30 AM  2 A4 vs A10Blackhills FC G08 Black A 3 vs.WPFC G08 Navy C1
 613010  Marymoor Park  11:30 AM  1 A6 vs A8Crossfire Premier G08 C 3 vs.GS Surf G08 B0
 613033  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  6 A7 vs A11Whatcom FC Ra - G08 Gold 5 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612988  Jefferson Playfield  11:00 AM  N A1 vs A10Seattle United G08 Samba C 0 vs.WPFC G08 Navy C1
 612972  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A3Eastside FC G08 Blue C 0 vs.Washington Rush G08 Nero B2

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613017  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A8 vs A7GS Surf G08 B 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold4
 613013  Wilson Field  11:45 AM  2 A2 vs A12PacNW G08 Blue B 1 vs.Snohomish United G08 Black A2
 613012  Jefferson Playfield  12:00 PM  N A1 vs A3Seattle United G08 Samba C 2 vs.Washington Rush G08 Nero B1
 613015  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  3 A10 vs A5WPFC G08 Navy C 1 vs.Eastside FC G08 Blue C0
 613014  Phillips 66 Soccer Park  05:30 PM  02 A11 vs A4Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.Blackhills FC G08 Black A0

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613057  Phillips 66 Soccer Park  08:30 AM  02 A7 vs A4Whatcom FC Ra - G08 Gold 3 vs.Blackhills FC G08 Black A1
 613016  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A9 vs A6Northwest United G08 Red 1 vs.Crossfire Premier G08 C2
 613019  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  2 A3 vs A2Washington Rush G08 Nero B 3 vs.PacNW G08 Blue B1

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613018  Capital High School Turf  11:30 AM  2 A4 vs A1Blackhills FC G08 Black A 0 vs.Seattle United G08 Samba C0
 613021  Marymoor Park  12:30 PM  1 A6 vs A10Crossfire Premier G08 C 0 vs.WPFC G08 Navy C1

Bracket - Saturday, December 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613023  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A8 vs A12GS Surf G08 B 0 vs.Snohomish United G08 Black A4

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613026  Snohomish High School  11:00 AM  1 A12 vs A3Snohomish United G08 Black A 1 vs.Washington Rush G08 Nero B3
 613024  Jefferson Playfield  01:30 PM  S A1 vs A5Seattle United G08 Samba C 4 vs.Eastside FC G08 Blue C1
 613025  Starfire Complex  02:15 PM  10 A2 vs A4PacNW G08 Blue B 1 vs.Blackhills FC G08 Black A1
 613028  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  3 A10 vs A7WPFC G08 Navy C 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold2

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613029  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A9 vs A8Northwest United G08 Red 5 vs.GS Surf G08 B3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613059  Snohomish High School  02:45 AM  Low A12 vs A11Snohomish United G08 Black A 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue0
 613004  Preston Park  04:00 PM  3 A5 vs A8Eastside FC G08 Blue C 4 vs.GS Surf G08 B0

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612998  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A7 vs A5Whatcom FC Ra - G08 Gold 4 vs.Eastside FC G08 Blue C2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612967  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  01 A11 vs A7Whatcom FC Ra - G08 Blue 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold5
 613034  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A8 vs A10GS Surf G08 B 1 vs.WPFC G08 Navy C3
 613030  Marymoor Park  10:30 AM  6 A6 vs A1Crossfire Premier G08 C 1 vs.Seattle United G08 Samba C5
 613031  Preston Park  02:00 PM  3 A5 vs A2Eastside FC G08 Blue C 4 vs.PacNW G08 Blue B1
 613032  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A4 vs A3Blackhills FC G08 Black A 0 vs.Washington Rush G08 Nero B2

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613011  Snohomish High School  11:00 AM  Low A12 vs A7Snohomish United G08 Black A 0 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold3
 613020  Preston Park  03:15 PM  3 A5 vs A11Eastside FC G08 Blue C 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue1

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613040  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A11 vs A8Whatcom FC Ra - G08 Blue 4 vs.GS Surf G08 B1
 613037  Wilson Field  12:45 PM  2 A2 vs A6PacNW G08 Blue B 3 vs.Crossfire Premier G08 C0
 613041  WPFC Soccer Complex  02:00 PM  2A A10 vs A9WPFC G08 Navy C 1 vs.Northwest United G08 Red1
 613039  Capital High School Turf  02:30 PM  1 A4 vs A12Blackhills FC G08 Black A 2 vs.Snohomish United G08 Black A1
 613038  Kasch Park Sports Complex  02:45 PM  3B A3 vs A5Washington Rush G08 Nero B 3 vs.Eastside FC G08 Blue C0
 613036  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United G08 Samba C 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold0

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613052  Snohomish High School  09:00 AM  Low A12 vs A5Snohomish United G08 Black A 1 vs.Eastside FC G08 Blue C0
 613062  Kasch Park Sports Complex  12:15 PM  2A A3 vs A9Washington Rush G08 Nero B 3 vs.Northwest United G08 Red0

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613049  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 A2 vs A8PacNW G08 Blue B 5 vs.GS Surf G08 B1
 613051  Marymoor Park  11:00 AM  6 A6 vs A4Crossfire Premier G08 C 0 vs.Blackhills FC G08 Black A1
 613048  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A9Seattle United G08 Samba C 5 vs.Northwest United G08 Red2
 613053  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A11 vs A10Whatcom FC Ra - G08 Blue 1 vs.WPFC G08 Navy C1

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613035  Snohomish High School  09:30 AM  Low A12 vs A9Snohomish United G08 Black A 2 vs.Northwest United G08 Red1
 613027  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A11 vs A6Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.Crossfire Premier G08 C1
 613042  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A8 vs A1GS Surf G08 B 0 vs.Seattle United G08 Samba C6

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613055  Dike District Field  11:00 AM  1 A9 vs A2Northwest United G08 Red 1 vs.PacNW G08 Blue B3
 613054  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4A A10 vs A1WPFC G08 Navy C 1 vs.Seattle United G08 Samba C0
 613056  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 A8 vs A3GS Surf G08 B 1 vs.Washington Rush G08 Nero B3

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613061  Starfire Sports Complex  08:30 AM  1 A2 vs A10PacNW G08 Blue B 4 vs.WPFC G08 Navy C2
 613063  Capital High School Turf  02:30 PM  1 A4 vs A8Blackhills FC G08 Black A 2 vs.GS Surf G08 B0
 613065  Marymoor Park  04:30 PM  2 A6 vs A12Crossfire Premier G08 C 2 vs.Snohomish United G08 Black A0

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613050  Kasch Park Sports Complex  07:30 PM  2 A3 vs A7Washington Rush G08 Nero B 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613068  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  4B A10 vs A3WPFC G08 Navy C 1 vs.Washington Rush G08 Nero B0
 613071  Phillips 66 Soccer Park  11:30 AM  01 A7 vs A6Whatcom FC Ra - G08 Gold 4 vs.Crossfire Premier G08 C0
 613066  Snohomish High School  12:30 PM  Low A12 vs A1Snohomish United G08 Black A 0 vs.Seattle United G08 Samba C2
 613070  Woodinville Sports Field  12:30 PM  5 A8 vs A5GS Surf G08 B 1 vs.Eastside FC G08 Blue C4
 613067  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  3 A11 vs A2Whatcom FC Ra - G08 Blue 0 vs.PacNW G08 Blue B4
 613069  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A9 vs A4Northwest United G08 Red 0 vs.Blackhills FC G08 Black A3

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613047  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  4B A10 vs A12WPFC G08 Navy C 0 vs.Snohomish United G08 Black A0
 613045  Preston Park  12:45 PM  3 A5 vs A4Eastside FC G08 Blue C 2 vs.Blackhills FC G08 Black A1
 613060  Van Asselt Elementary  04:30 PM  1 A1 vs A11Seattle United G08 Samba C 4 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue0
 613044  Marymoor Park  06:00 PM  3 A6 vs A3Crossfire Premier G08 C 0 vs.Washington Rush G08 Nero B2

Bracket - Friday, March 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613058  Pending Availability   --    --  A6 vs A5Crossfire Premier G08 C 6 vs.Eastside FC G08 Blue C8

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613043  Phillips 66 Soccer Park  09:00 AM  01 A7 vs A2Whatcom FC Ra - G08 Gold 0 vs.PacNW G08 Blue B0
 613046  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A9 vs A11Northwest United G08 Red 1 vs.Whatcom FC Ra - G08 Blue2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 613002  Kasch Park Sports Complex  04:15 PM  2B A3 vs A10Washington Rush G08 Nero B 2 vs.WPFC G08 Navy C2
 613064  Preston Park  04:30 PM  3 A5 vs A7Eastside FC G08 Blue C 2 vs.Whatcom FC Ra - G08 Gold6