Team Schedules - Boys Under 11 Div 1 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A1 : Seattle United B08 Copa A33333333013333103344 49  67 
 A3 : WPFC B08 Black A00313333313333331342 39  67 
 A2 : Crossfire Premier B08 A03333311303313031337 33  56 
 A5 : PacNW B08 Maroon A33300133333013110031 6  50 
 A8 : Crossfire Yakima B08 A0313101010133 031021 -4  38 
 A9 : Crossfire Premier B09 A03033100000303011321 -5  43 
 A4 : GS Surf B08 A0010001130 0033 0012 -24  32 
 A7 : Eastside FC B08 Red A000001030 000001308 -43  31 
 A6 : FWFC B08 Blue3000001001000010006 -51  23 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595772  Jefferson Playfield  02:00 PM  S A1 vs A2Seattle United B08 Copa A 3 vs.Crossfire Premier B08 A0
 595775  Preston Park  05:15 PM  3 A7 vs A5Eastside FC B08 Red A 3 vs.PacNW B08 Maroon A4

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595776  TBD   --    --  A3 vs A1WPFC B08 Black A 1 vs.Seattle United B08 Copa A4
 595779  Celebration Park  10:30 AM  5A A6 vs A7FWFC B08 Blue 4 vs.Eastside FC B08 Red A2
 595814  Sozo Sports Complex  11:00 AM  9 A8 vs A5Crossfire Yakima B08 A 2 vs.PacNW B08 Maroon A3
 595804  60 Acres  01:00 PM  22 A A2 vs A9Crossfire Premier B08 A 5 vs.Crossfire Premier B09 A1

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595777  Ballinger Playfield  03:30 PM  BP A4 vs A9GS Surf B08 A 3 vs.Crossfire Premier B09 A4

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595780  Jefferson Playfield  11:00 AM  S A1 vs A4Seattle United B08 Copa A 4 vs.GS Surf B08 A0
 595781  60 Acres  12:00 PM  23 A2 vs A3Crossfire Premier B08 A 2 vs.WPFC B08 Black A1
 595783  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A6Crossfire Yakima B08 A 3 vs.FWFC B08 Blue0
 595782  60 Acres  03:00 PM  23 A9 vs A5Crossfire Premier B09 A 3 vs.PacNW B08 Maroon A4

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595774  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A4Crossfire Yakima B08 A 2 vs.GS Surf B08 A2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595784  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A5 vs A1PacNW B08 Maroon A 1 vs.Seattle United B08 Copa A2
 595785  Ballinger Playfield  01:30 PM  BP A4 vs A2GS Surf B08 A 0 vs.Crossfire Premier B08 A5
 595786  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/NOR A6 vs A9FWFC B08 Blue 1 vs.Crossfire Premier B09 A6

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595823  Sozo Sports Complex  11:00 AM  9 A8 vs A7Crossfire Yakima B08 A 6 vs.Eastside FC B08 Red A3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595789  60 Acres  10:00 AM  22 B A2 vs A5Crossfire Premier B08 A 7 vs.PacNW B08 Maroon A1
 595790  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4A A3 vs A4WPFC B08 Black A 5 vs.GS Surf B08 A0
 595788  Jefferson Playfield  03:00 PM  S A1 vs A6Seattle United B08 Copa A 5 vs.FWFC B08 Blue0
 595791  60 Acres  03:00 PM  23 A9 vs A7Crossfire Premier B09 A 5 vs.Eastside FC B08 Red A3

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595795  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A9Crossfire Yakima B08 A 1 vs.Crossfire Premier B09 A1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595792  Preston Park  11:30 AM  3 A7 vs A1Eastside FC B08 Red A 3 vs.Seattle United B08 Copa A12
 595793  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A6 vs A2FWFC B08 Blue 0 vs.Crossfire Premier B08 A6
 595794  Starfire Sports Complex  03:00 PM  4 A5 vs A3PacNW B08 Maroon A 2 vs.WPFC B08 Black A2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595798  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4B A3 vs A6WPFC B08 Black A 5 vs.FWFC B08 Blue3
 595799  Ballinger Playfield  10:45 AM  BP A4 vs A5GS Surf B08 A 4 vs.PacNW B08 Maroon A6
 595797  60 Acres  01:00 PM  23 A2 vs A7Crossfire Premier B08 A 2 vs.Eastside FC B08 Red A2
 595832  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A1Crossfire Yakima B08 A 1 vs.Seattle United B08 Copa A2

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595773  60 Acres  10:00 AM  22 B A9 vs A3Crossfire Premier B09 A 0 vs.WPFC B08 Black A2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595802  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2A A3 vs A7WPFC B08 Black A 4 vs.Eastside FC B08 Red A0
 595801  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A2Crossfire Yakima B08 A 1 vs.Crossfire Premier B08 A1
 595800  60 Acres  03:00 PM  22 A9 vs A1Crossfire Premier B09 A 0 vs.Seattle United B08 Copa A6
 595803  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  KG1/NOR A6 vs A4FWFC B08 Blue 2 vs.GS Surf B08 A2

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595805  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2A A3 vs A8WPFC B08 Black A 5 vs.Crossfire Yakima B08 A1
 595807  Starfire Sports Complex  03:30 PM  4 A5 vs A6PacNW B08 Maroon A 7 vs.FWFC B08 Blue2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595815  Preston Park  11:30 AM  3 A7 vs A6Eastside FC B08 Red A 5 vs.FWFC B08 Blue2

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595809  Starfire Sports Complex  10:15 AM  10 A5 vs A7PacNW B08 Maroon A 4 vs.Eastside FC B08 Red A1
 595810  Woodinville Sports Field  02:00 PM  5 A4 vs A8GS Surf B08 A 2 vs.Crossfire Yakima B08 A2
 595808  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A1Crossfire Premier B08 A 2 vs.Seattle United B08 Copa A0
 595811  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4B A3 vs A9WPFC B08 Black A 6 vs.Crossfire Premier B09 A4

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595812  Jefferson Playfield  09:00 AM  N A1 vs A3Seattle United B08 Copa A 2 vs.WPFC B08 Black A2
 595813  Marymoor Park  04:00 PM  6 A9 vs A4Crossfire Premier B09 A 2 vs.GS Surf B08 A4
 595778  Starfire Sports Complex  05:00 PM  2A A5 vs A8PacNW B08 Maroon A 4 vs.Crossfire Yakima B08 A1

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595818  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A6 vs A8FWFC B08 Blue 1 vs.Crossfire Yakima B08 A1

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595819  Wilson Field  01:15 PM  2 A5 vs A9PacNW B08 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier B09 A0
 595816  Woodinville Sports Field  03:30 PM  6 A4 vs A1GS Surf B08 A 0 vs.Seattle United B08 Copa A7
 595817  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  4A A3 vs A2WPFC B08 Black A 4 vs.Crossfire Premier B08 A3

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595806  Preston Park  02:00 PM  3 A7 vs A4Eastside FC B08 Red A   vs.GS Surf B08 A 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595820  Marymoor Park  10:30 AM  3 A2 vs A4Crossfire Premier B08 A 2 vs.GS Surf B08 A1

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595827  Preston Park  12:45 PM  3 A7 vs A9Eastside FC B08 Red A 1 vs.Crossfire Premier B09 A6

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595824  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:00 AM  KG1/NOR A6 vs A1FWFC B08 Blue 0 vs.Seattle United B08 Copa A5

Bracket - Saturday, January 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595787  Preston Park  01:00 PM  3 A7 vs A8Eastside FC B08 Red A 0 vs.Crossfire Yakima B08 A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595828  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A3 vs A5WPFC B08 Black A 3 vs.PacNW B08 Maroon A1
 595831  Marymoor Park  01:00 PM  5 A9 vs A8Crossfire Premier B09 A 3 vs.Crossfire Yakima B08 A4
 595829  Marymoor Park  03:00 PM  6 A2 vs A6Crossfire Premier B08 A 6 vs.FWFC B08 Blue2

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595825  Starfire Sports Complex  10:15 AM  10 A5 vs A2PacNW B08 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier B08 A1
 595830  Jefferson Playfield  01:00 PM  N A1 vs A7Seattle United B08 Copa A 5 vs.Eastside FC B08 Red A2

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595835  Wilson Field  10:15 AM  2 A5 vs A4PacNW B08 Maroon A 5 vs.GS Surf B08 A3
 595834  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:00 PM  KG1/SO A6 vs A3FWFC B08 Blue 2 vs.WPFC B08 Black A7
 595833  Preston Park  04:30 PM  3 A7 vs A2Eastside FC B08 Red A 2 vs.Crossfire Premier B08 A6

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595822  Marymoor Park  01:00 PM  5 A9 vs A6Crossfire Premier B09 A 3 vs.FWFC B08 Blue1

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595842  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A4 vs A7GS Surf B08 A 3 vs.Eastside FC B08 Red A1
 595843  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A6 vs A5FWFC B08 Blue 2 vs.PacNW B08 Maroon A2

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595836  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/SO A4 vs A6GS Surf B08 A 5 vs.FWFC B08 Blue0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595847  TBD   --    --  A7 vs A5Eastside FC B08 Red A 1 vs.PacNW B08 Maroon A1
 595846  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A4Crossfire Yakima B08 A   vs.GS Surf B08 A 
 595844  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A2Seattle United B08 Copa A 2 vs.Crossfire Premier B08 A1
 595845  Redmond High School  02:00 PM  A A9 vs A3Crossfire Premier B09 A 0 vs.WPFC B08 Black A3

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595826  Woodinville Sports Field  11:00 AM  5 A4 vs A3GS Surf B08 A 1 vs.WPFC B08 Black A5
 595839  Van Asselt Elementary  12:00 PM  1 A1 vs A9Seattle United B08 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B09 A0
 595838  Marymoor Park  03:00 PM  3B A2 vs A8Crossfire Premier B08 A 4 vs.Crossfire Yakima B08 A1

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595840  Marymoor Park  05:30 PM  2 A9 vs A2Crossfire Premier B09 A 1 vs.Crossfire Premier B08 A1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595851  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A6 vs A7FWFC B08 Blue 1 vs.Eastside FC B08 Red A2
 595850  Starfire Sports Complex  02:00 PM  4A A5 vs A8PacNW B08 Maroon A 3 vs.Crossfire Yakima B08 A4
 595848  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2A A3 vs A1WPFC B08 Black A 2 vs.Seattle United B08 Copa A0
 595849  Marymoor Park  06:00 PM  4B A4 vs A9GS Surf B08 A 2 vs.Crossfire Premier B09 A4

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595821  Jefferson Playfield  09:30 AM  S A1 vs A5Seattle United B08 Copa A 3 vs.PacNW B08 Maroon A0
 595852  Marymoor Park  11:00 AM  2 A2 vs A6Crossfire Premier B08 A 2 vs.FWFC B08 Blue0
 595841  Sozo Sports Complex  01:00 PM  9 A8 vs A3Crossfire Yakima B08 A 3 vs.WPFC B08 Black A3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 595837  Preston Park  11:30 AM  3 A7 vs A3Eastside FC B08 Red A 0 vs.WPFC B08 Black A7
 595796  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B08 Copa A 5 vs.Crossfire Yakima B08 A3