Team Schedules - Boys Under 09 Div 1 7Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Crossfire Premier B10 A33333313333333333352 120  129 
 A1 : Seattle United B10 Copa A3031333131 30 33 131 45  75 
 A6 : Eastside FC B10 Red A330000033 0303030324 -18  38 
 A7 : Crossfire Premier B10 B33000030333000303 24 -6  49 
 A4 : WPFC B10 Black A00333000030003000116 -44  45 
 A5 : Seattle United B10 Tango B001000310330 0103015 -44  41 
 A2 : FWFC B10 Blue00033300000003100013 -53  37 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596534  Ridgecrest Elementary School  03:00 PM  E A1 vs A2Seattle United B10 Copa A 8 vs.FWFC B10 Blue2

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596538  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A4 vs A7WPFC B10 Black A 2 vs.Crossfire Premier B10 B3
 596539  McGilvra  10:30 AM  1 A5 vs A6Seattle United B10 Tango B 2 vs.Eastside FC B10 Red A5
 596537  60 Acres  12:00 PM  18 D A3 vs A1Crossfire Premier B10 A 8 vs.Seattle United B10 Copa A2

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596541  Celebration Park  09:00 AM  5B A2 vs A3FWFC B10 Blue 0 vs.Crossfire Premier B10 A9
 596542  60 Acres  12:00 PM  18 A A7 vs A5Crossfire Premier B10 B 7 vs.Seattle United B10 Tango B0

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596540  Ridgecrest Elementary School  02:45 PM  W A1 vs A4Seattle United B10 Copa A 8 vs.WPFC B10 Black A0

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596544  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A4 vs A2WPFC B10 Black A 3 vs.FWFC B10 Blue1
 596543  TBD   --    --  A5 vs A1Seattle United B10 Tango B 0 vs.Seattle United B10 Copa A0
 596545  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A6 vs A7Eastside FC B10 Red A 4 vs.Crossfire Premier B10 B1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596547  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A5FWFC B10 Blue 5 vs.Seattle United B10 Tango B3
 596546  McGilvra  09:30 AM  1 A1 vs A6Seattle United B10 Copa A 7 vs.Eastside FC B10 Red A0

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596551  McGilvra  09:30 AM  1 A5 vs A3Seattle United B10 Tango B 1 vs.Crossfire Premier B10 A11
 596549  TBD   --    --  A7 vs A1Crossfire Premier B10 B 1 vs.Seattle United B10 Copa A7
 596550  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A6 vs A2Eastside FC B10 Red A 1 vs.FWFC B10 Blue5

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596552  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A7FWFC B10 Blue 7 vs.Crossfire Premier B10 B6
 596553  60 Acres  09:00 AM  17D A3 vs A6Crossfire Premier B10 A 4 vs.Eastside FC B10 Red A0
 596554  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2B A4 vs A5WPFC B10 Black A 7 vs.Seattle United B10 Tango B5

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596555  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A1FWFC B10 Blue 0 vs.Seattle United B10 Copa A12
 596556  60 Acres  09:00 AM  17C A3 vs A7Crossfire Premier B10 A 3 vs.Crossfire Premier B10 B0
 596557  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A6WPFC B10 Black A 4 vs.Eastside FC B10 Red A3

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596548  Marymoor Park  03:00 PM  3 A3 vs A4Crossfire Premier B10 A 14 vs.WPFC B10 Black A0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596559  TBD   --    --  A7 vs A4Crossfire Premier B10 B 4 vs.WPFC B10 Black A3
 596560  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A6 vs A5Eastside FC B10 Red A 5 vs.Seattle United B10 Tango B6
 596558  Ridgecrest Elementary School  02:30 PM  E A1 vs A3Seattle United B10 Copa A 3 vs.Crossfire Premier B10 A3

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596561  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A4 vs A1WPFC B10 Black A 2 vs.Seattle United B10 Copa A5
 596536  Preston Park  02:00 PM  Mod1 A6 vs A4Eastside FC B10 Red A 3 vs.WPFC B10 Black A1
 596562  Marymoor Park  05:00 PM  3 A3 vs A2Crossfire Premier B10 A 2 vs.FWFC B10 Blue0

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596565  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A4FWFC B10 Blue 1 vs.WPFC B10 Black A4
 596566  Marymoor Park  10:00 AM  6 A7 vs A6Crossfire Premier B10 B 1 vs.Eastside FC B10 Red A2
 596564  TBD   --    --  A1 vs A5Seattle United B10 Copa A 0 vs.Seattle United B10 Tango B0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596563  Ridgecrest Elementary School  02:00 PM  W A5 vs A7Seattle United B10 Tango B 2 vs.Crossfire Premier B10 B4

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596568  Ridgecrest Elementary School  12:00 PM  E A5 vs A2Seattle United B10 Tango B 5 vs.FWFC B10 Blue3
 596567  TBD   --    --  A6 vs A1Eastside FC B10 Red A   vs.Seattle United B10 Copa A 

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596569  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A3WPFC B10 Black A 1 vs.Crossfire Premier B10 A8

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596587  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A6 vs A7Eastside FC B10 Red A 1 vs.Crossfire Premier B10 B2

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596571  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/SO A2 vs A6FWFC B10 Blue 1 vs.Eastside FC B10 Red A2

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596575  McGilvra  12:00 PM  1 A5 vs A4Seattle United B10 Tango B 6 vs.WPFC B10 Black A5
 596574  TBD   --    --  A6 vs A3Eastside FC B10 Red A 0 vs.Crossfire Premier B10 A5

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596573  Marymoor Park  01:00 PM  5 A7 vs A2Crossfire Premier B10 B 5 vs.FWFC B10 Blue1

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596578  TBD   --    --  A6 vs A4Eastside FC B10 Red A 4 vs.WPFC B10 Black A1
 596577  TBD   --    --  A7 vs A3Crossfire Premier B10 B 0 vs.Crossfire Premier B10 A7
 596576  Ridgecrest Elementary School  02:00 PM  W A1 vs A2Seattle United B10 Copa A 5 vs.FWFC B10 Blue1

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596572  Marymoor Park  10:30 AM  3B A3 vs A5Crossfire Premier B10 A 7 vs.Seattle United B10 Tango B1

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596580  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A7WPFC B10 Black A 6 vs.Crossfire Premier B10 B2
 596579  Marymoor Park  03:00 PM  5 A3 vs A1Crossfire Premier B10 A 5 vs.Seattle United B10 Copa A1

Bracket - Thursday, February 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596585  Twin Ponds  05:00 PM  1 A5 vs A1Seattle United B10 Tango B   vs.Seattle United B10 Copa A 

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596570  McGilvra  03:00 PM  1 A1 vs A7Seattle United B10 Copa A 3 vs.Crossfire Premier B10 B0
 596586  WPFC Soccer Complex  05:00 PM  2C A4 vs A2WPFC B10 Black A 1 vs.FWFC B10 Blue5

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596584  Marymoor Park  11:00 AM  2 A7 vs A5Crossfire Premier B10 B 7 vs.Seattle United B10 Tango B0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596590  Marymoor Park  11:30 AM  2 A3 vs A4Crossfire Premier B10 A 7 vs.WPFC B10 Black A0
 596588  McGilvra  01:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B10 Copa A 9 vs.Eastside FC B10 Red A3
 596589  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/SO A2 vs A5FWFC B10 Blue 4 vs.Seattle United B10 Tango B4

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596592  Preston Park  01:00 PM  Mod1 A6 vs A2Eastside FC B10 Red A 3 vs.FWFC B10 Blue0
 596593  TBD   --    --  A5 vs A3Seattle United B10 Tango B 0 vs.Crossfire Premier B10 A13

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596535  Marymoor Park  04:30 PM  2 A7 vs A3Crossfire Premier B10 B 0 vs.Crossfire Premier B10 A6

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596596  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2C A4 vs A5WPFC B10 Black A 0 vs.Seattle United B10 Tango B5
 596594  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/SO A2 vs A7FWFC B10 Blue 1 vs.Crossfire Premier B10 B6
 596595  Marymoor Park  05:30 PM  3 A3 vs A6Crossfire Premier B10 A 6 vs.Eastside FC B10 Red A0

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596583  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/SO A2 vs A3FWFC B10 Blue 0 vs.Crossfire Premier B10 A11
 596591  Marymoor Park  10:00 AM  3 A7 vs A1Crossfire Premier B10 B   vs.Seattle United B10 Copa A 
 596581  Whitman MS  11:30 AM  1 A5 vs A6Seattle United B10 Tango B 1 vs.Eastside FC B10 Red A2

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 596582  McGilvra  11:30 AM  1 A1 vs A4Seattle United B10 Copa A 5 vs.WPFC B10 Black A5