Team Schedules - Girls Under 12 Div 1 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Premier G07 A33333313333013331345 55  63 
 A3 : WPFC G07 Black A3330033333133 333343 27  47 
 A1 : Seattle United G07 Copa A30333333301031133036 18  38 
 A4 : WA Timbers 07G Red 133300303303310310 29 6  36 
 A6 : Eastside FC G07 Red A03100010013113130018 -6  32 
 A2 : Northwest United G07 Black00003000001030030313 -34  28 
 A8 : Washington Rush G07 A0033 3000011 1000113 -14  20 
 A7 : FWFC G07 Blue0 1100100031300 0111 -20  23 
 A9 : PacNW G07 Pre-ECNL00010310300 0100 09 -32  22 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598441  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A7 vs A5FWFC G07 Blue 0 vs.Crossfire Premier G07 A6
 598440  Walter E. Hall  12:00 PM  2 A8 vs A4Washington Rush G07 A 1 vs.WA Timbers 07G Red 12
 598438  Van Asselt Elementary  05:30 PM  1 A1 vs A2Seattle United G07 Copa A 3 vs.Northwest United G07 Black0

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598483  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4A A3 vs A2WPFC G07 Black A 6 vs.Northwest United G07 Black0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598444  60 Acres  10:00 AM  22 B A5 vs A8Crossfire Premier G07 A 6 vs.Washington Rush G07 A0
 598443  Harmony Sports Complex  03:30 PM  8 A4 vs A9WA Timbers 07G Red 1 4 vs.PacNW G07 Pre-ECNL1

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598449  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  10:20 AM  1 A8 vs A6Washington Rush G07 A 3 vs.Eastside FC G07 Red A1
 598448  Starfire Sports Complex  10:30 AM  10 A9 vs A5PacNW G07 Pre-ECNL 0 vs.Crossfire Premier G07 A2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598467  Walter E. Hall  11:00 AM  2 A8 vs A2Washington Rush G07 A 3 vs.Northwest United G07 Black2

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598452  Preston Park  09:00 AM  3 A6 vs A9Eastside FC G07 Red A 2 vs.PacNW G07 Pre-ECNL0
 598489  Kasch Park Sports Complex  01:30 PM  1 A8 vs A7Washington Rush G07 A   vs.FWFC G07 Blue 
 598451  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A4 vs A2WA Timbers 07G Red 1 5 vs.Northwest United G07 Black3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598442  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A3 vs A1WPFC G07 Black A 3 vs.Seattle United G07 Copa A2
 598445  Preston Park  02:45 PM  3 A6 vs A7Eastside FC G07 Red A 1 vs.FWFC G07 Blue1

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598457  Starfire Sports Complex  11:30 AM  3 A9 vs A7PacNW G07 Pre-ECNL 4 vs.FWFC G07 Blue4

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598456  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  4A A3 vs A4WPFC G07 Black A 1 vs.WA Timbers 07G Red 10

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598461  Walter E. Hall  10:30 AM  2 A8 vs A9Washington Rush G07 A 6 vs.PacNW G07 Pre-ECNL2
 598458  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A7 vs A1FWFC G07 Blue 1 vs.Seattle United G07 Copa A3
 598460  60 Acres  01:00 PM  22 B A5 vs A3Crossfire Premier G07 A 1 vs.WPFC G07 Black A0

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598439  Starfire Sports Complex  05:00 PM  2 A9 vs A3PacNW G07 Pre-ECNL 3 vs.WPFC G07 Black A2

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598464  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A3 vs A6WPFC G07 Black A 3 vs.Eastside FC G07 Red A2
 598462  Jefferson Playfield  10:30 AM  N A1 vs A8Seattle United G07 Copa A 1 vs.Washington Rush G07 A0
 598465  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A5WA Timbers 07G Red 1 0 vs.Crossfire Premier G07 A5
 598463  Skagit River Park  03:00 PM  10 A2 vs A7Northwest United G07 Black 4 vs.FWFC G07 Blue2

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598490  Preston Park  09:00 AM  3 A6 vs A1Eastside FC G07 Red A 1 vs.Seattle United G07 Copa A2
 598493  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:30 AM  KG1/SO A7 vs A9FWFC G07 Blue 2 vs.PacNW G07 Pre-ECNL2

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598491  60 Acres  09:00 AM  23 A5 vs A2Crossfire Premier G07 A 6 vs.Northwest United G07 Black1
 598468  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A7 vs A3FWFC G07 Blue 1 vs.WPFC G07 Black A2
 598466  Starfire Sports Complex  09:00 AM  10 A9 vs A1PacNW G07 Pre-ECNL 1 vs.Seattle United G07 Copa A3
 598469  Preston Park  02:00 PM  3 A6 vs A4Eastside FC G07 Red A 0 vs.WA Timbers 07G Red 13

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598446  Van Asselt Elementary  01:00 PM  1 A1 vs A4Seattle United G07 Copa A 3 vs.WA Timbers 07G Red 11

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598473  Marymoor Park  09:00 AM  6 A5 vs A6Crossfire Premier G07 A 2 vs.Eastside FC G07 Red A2
 598506  Starfire Complex  10:30 AM  4 A9 vs A2PacNW G07 Pre-ECNL 3 vs.Northwest United G07 Black0
 598472  Harmony Sports Complex  03:00 PM  8 A4 vs A7WA Timbers 07G Red 1 3 vs.FWFC G07 Blue2
 598471  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2A A3 vs A8WPFC G07 Black A 2 vs.Washington Rush G07 A1

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598454  Van Asselt Elementary  03:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United G07 Copa A 3 vs.Eastside FC G07 Red A0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598477  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2A A3 vs A9WPFC G07 Black A 6 vs.PacNW G07 Pre-ECNL2
 598475  Marymoor Park  12:00 PM  6 A5 vs A7Crossfire Premier G07 A 4 vs.FWFC G07 Blue0
 598474  Skagit River Park  01:00 PM  10 A2 vs A1Northwest United G07 Black 1 vs.Seattle United G07 Copa A4
 598476  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A8WA Timbers 07G Red 1 2 vs.Washington Rush G07 A1

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598492  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A3WA Timbers 07G Red 1 1 vs.WPFC G07 Black A3
 598450  Marymoor Park  03:00 PM  6 A5 vs A1Crossfire Premier G07 A 3 vs.Seattle United G07 Copa A1

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598481  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A7 vs A6FWFC G07 Blue 4 vs.Eastside FC G07 Red A1
 598479  Starfire Complex  11:45 AM  10 A9 vs A4PacNW G07 Pre-ECNL 0 vs.WA Timbers 07G Red 15
 598478  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A1 vs A3Seattle United G07 Copa A 1 vs.WPFC G07 Black A1
 598516  Lake Washington High School  01:30 PM  Gras A5 vs A8Crossfire Premier G07 A 2 vs.Washington Rush G07 A0

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598484  Preston Park  12:45 PM  3 A6 vs A8Eastside FC G07 Red A 2 vs.Washington Rush G07 A2
 598455  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A2 vs A5Northwest United G07 Black 0 vs.Crossfire Premier G07 A6

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598482  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A1WA Timbers 07G Red 1 2 vs.Seattle United G07 Copa A0
 598459  Preston Park  04:30 PM  3 A6 vs A2Eastside FC G07 Red A 5 vs.Northwest United G07 Black3

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598453  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A7 vs A8FWFC G07 Blue 0 vs.Washington Rush G07 A0
 598486  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A2 vs A4Northwest United G07 Black 2 vs.WA Timbers 07G Red 12

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598508  Karl Grosch Field at Steel Lake  11:00 AM  KG1/NOR A7 vs A4FWFC G07 Blue 3 vs.WA Timbers 07G Red 11

Bracket - Sunday, January 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598447  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A2 vs A3Northwest United G07 Black 1 vs.WPFC G07 Black A2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598494  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  4B A3 vs A5WPFC G07 Black A 1 vs.Crossfire Premier G07 A0
 598496  Jefferson Playfield  12:00 PM  N A1 vs A7Seattle United G07 Copa A 2 vs.FWFC G07 Blue1
 598497  Starfire Sports Complex  02:00 PM  9 A9 vs A8PacNW G07 Pre-ECNL   vs.Washington Rush G07 A 

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598487  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A5Seattle United G07 Copa A 0 vs.Crossfire Premier G07 A0

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598499  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A7 vs A2FWFC G07 Blue 1 vs.Northwest United G07 Black2
 598498  Kasch Park Sports Complex  10:25 AM  3B A8 vs A1Washington Rush G07 A 1 vs.Seattle United G07 Copa A1
 598485  Marymoor Park  01:30 PM  6 A5 vs A9Crossfire Premier G07 A 5 vs.PacNW G07 Pre-ECNL0

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598503  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  4A A3 vs A7WPFC G07 Black A   vs.FWFC G07 Blue 

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598488  Wilson Field  06:30 PM  2 A9 vs A6PacNW G07 Pre-ECNL 1 vs.Eastside FC G07 Red A1

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598513  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A7 vs A5FWFC G07 Blue 0 vs.Crossfire Premier G07 A7
 598512  Kasch Park Sports Complex  12:15 PM  3A A8 vs A4Washington Rush G07 A 1 vs.WA Timbers 07G Red 13
 598511  Starfire Sports Complex  12:30 PM  10 A9 vs A3PacNW G07 Pre-ECNL 2 vs.WPFC G07 Black A4
 598510  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A2Seattle United G07 Copa A 4 vs.Northwest United G07 Black1
 598502  Preston Park  04:30 PM  3 A4 vs A6WA Timbers 07G Red 1 1 vs.Eastside FC G07 Red A1

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598505  Van Asselt Elementary  09:00 AM  1 A1 vs A9Seattle United G07 Copa A 4 vs.PacNW G07 Pre-ECNL0
 598495  Skagit Valley Community College  11:00 AM  2 A2 vs A6Northwest United G07 Black 2 vs.Eastside FC G07 Red A4
 598501  Marymoor Park  01:00 PM  3 A5 vs A4Crossfire Premier G07 A 3 vs.WA Timbers 07G Red 11
 598507  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2B A8 vs A3Washington Rush G07 A 0 vs.WPFC G07 Black A5

Bracket - Friday, March 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598504  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A2 vs A8Northwest United G07 Black 2 vs.Washington Rush G07 A0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598517  Preston Park  09:00 AM  3 A6 vs A7Eastside FC G07 Red A 1 vs.FWFC G07 Blue1
 598514  WPFC Soccer Complex  10:30 AM  2A A3 vs A1WPFC G07 Black A 3 vs.Seattle United G07 Copa A1
 598480  Cavelero Mid High School  12:30 PM  Stdm A8 vs A5Washington Rush G07 A 1 vs.Crossfire Premier G07 A1
 598515  Harmony Sports Complex  01:00 PM  8 A4 vs A9WA Timbers 07G Red 1   vs.PacNW G07 Pre-ECNL 

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598518  Skagit Valley Community College  01:00 PM  2 A2 vs A6Northwest United G07 Black 0 vs.Eastside FC G07 Red A5

Bracket - Wednesday, March 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598509  Preston Park  06:00 PM  3 A6 vs A5Eastside FC G07 Red A 1 vs.Crossfire Premier G07 A4

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 598470  Skagit Valley Community College  03:00 PM  1 A2 vs A9Northwest United G07 Black 4 vs.PacNW G07 Pre-ECNL1
 598500  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  4A A6 vs A3Eastside FC G07 Red A 2 vs.WPFC G07 Black A3