Team Schedules - Boys Under 12 Div 1 9Aside
       


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A3 : Crossfire Premier B07 A33333333330130333313353 55  73 
 A5 : Eastside FC B07 White B31331330331103131333042 25  50 
 A4 : FWFC B07 Blue33330333331001310003036 21  58 
 A8 : Whatcom FC Ra - B07 Gold00300003033333131330335 -6  35 
 A1 : Seattle United B07 Copa A31101330001310031300024 2  38 
 A6 : Crossfire Premier B07 B01000010003030100331319 -14  24 
 A2 : GS Surf B07 A0301003000133010000 015 -37  25 
 A7 : PacNW B07 Maroon A00033000000003030000 12 -46  31 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574920  60 Acres  09:00 AM  22 B A6 vs A4Crossfire Premier B07 B 2 vs.FWFC B07 Blue5
 574918  Starfire Complex  10:30 AM  10 A7 vs A3PacNW B07 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier B07 A6
 574919  Preston Park  02:45 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B07 White B 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold0
 574917  Jefferson Playfield  03:30 PM  S A1 vs A2Seattle United B07 Copa A 7 vs.GS Surf B07 A1

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574922  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  4 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Gold 3 vs.GS Surf B07 A4

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574923  Celebration Park  10:00 AM  5A A4 vs A7FWFC B07 Blue 6 vs.PacNW B07 Maroon A1
 574924  Preston Park  10:30 AM  3 A5 vs A6Eastside FC B07 White B 0 vs.Crossfire Premier B07 B0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574927  Starfire Complex  09:00 AM  10 A7 vs A5PacNW B07 Maroon A 1 vs.Eastside FC B07 White B3
 574928  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  4 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Gold 2 vs.Crossfire Premier B07 B1
 574926  Woodinville Sports Field  05:00 PM  6 A2 vs A3GS Surf B07 A 1 vs.Crossfire Premier B07 A2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574976  60 Acres  09:00 AM  23 A6 vs A4Crossfire Premier B07 B 4 vs.FWFC B07 Blue5
 574973  Van Asselt Elementary  10:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B07 Copa A 3 vs.GS Surf B07 A3
 574975  Preston Park  02:45 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B07 White B 2 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574930  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  KG1/NOR A4 vs A2FWFC B07 Blue 3 vs.GS Surf B07 A0
 574932  60 Acres  10:30 AM  22 A A3 vs A8Crossfire Premier B07 A 5 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1
 574931  60 Acres  10:30 AM  23 A6 vs A7Crossfire Premier B07 B 0 vs.PacNW B07 Maroon A2
 574929  Preston Park  05:15 PM  3 A5 vs A1Eastside FC B07 White B 3 vs.Seattle United B07 Copa A3

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574935  60 Acres  04:00 PM  22 A A3 vs A4Crossfire Premier B07 A 4 vs.FWFC B07 Blue3
 574934  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A2 vs A5GS Surf B07 A 1 vs.Eastside FC B07 White B3

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574940  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  01 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.FWFC B07 Blue7
 574938  60 Acres  12:00 PM  22 B A6 vs A2Crossfire Premier B07 B 1 vs.GS Surf B07 A2
 574937  Starfire Sports Complex  12:45 PM  3 A7 vs A1PacNW B07 Maroon A 3 vs.Seattle United B07 Copa A2

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574933  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B07 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B07 B0
 574974  Starfire Sports Complex  03:30 PM  2 A7 vs A3PacNW B07 Maroon A 0 vs.Crossfire Premier B07 A5

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574952  Marymoor Park  07:00 PM  5 A6 vs A5Crossfire Premier B07 B 0 vs.Eastside FC B07 White B1

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574943  60 Acres  09:00 AM  22 B A3 vs A6Crossfire Premier B07 A 2 vs.Crossfire Premier B07 B0
 574941  Van Asselt Elementary  02:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B07 Copa A 4 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2
 574944  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/NOR A4 vs A5FWFC B07 Blue 2 vs.Eastside FC B07 White B1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574936  Starfire Sports Complex  02:00 PM  2 A7 vs A8PacNW B07 Maroon A 3 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold4

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574946  60 Acres  12:30 PM  22 A A3 vs A7Crossfire Premier B07 A 7 vs.PacNW B07 Maroon A1
 574948  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A4 vs A6FWFC B07 Blue 1 vs.Crossfire Premier B07 B0
 574947  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  5 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Eastside FC B07 White B5
 574945  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A2 vs A1GS Surf B07 A 1 vs.Seattle United B07 Copa A4

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574950  Ballinger Playfield  11:30 AM  BP A2 vs A8GS Surf B07 A 0 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold4

Bracket - Friday, October 26, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574954  Marymoor Park  06:30 PM  5 A3 vs A2Crossfire Premier B07 A 4 vs.GS Surf B07 A1

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574951  Starfire Complex  10:15 AM  10 A7 vs A4PacNW B07 Maroon A 1 vs.FWFC B07 Blue3
 574949  Jefferson Playfield  12:00 PM  S A1 vs A3Seattle United B07 Copa A 0 vs.Crossfire Premier B07 A1

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574953  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A4 vs A1FWFC B07 Blue 3 vs.Seattle United B07 Copa A1
 574955  Preston Park  04:30 PM  3 A5 vs A7Eastside FC B07 White B 4 vs.PacNW B07 Maroon A0

Bracket - Friday, November 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574921  Marymoor Park  07:00 PM  5 A3 vs A1Crossfire Premier B07 A 4 vs.Seattle United B07 Copa A0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574958  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A2 vs A4GS Surf B07 A 1 vs.FWFC B07 Blue1
 574960  Phillips 66 Soccer Park  10:30 AM  5 A8 vs A3Whatcom FC Ra - B07 Gold 2 vs.Crossfire Premier B07 A1
 574959  Starfire Complex  02:15 PM  4 A7 vs A6PacNW B07 Maroon A 1 vs.Crossfire Premier B07 B2
 574957  Jefferson Playfield  03:30 PM  N A1 vs A5Seattle United B07 Copa A 2 vs.Eastside FC B07 White B2

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574964  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B07 Gold 3 vs.PacNW B07 Maroon A1

Bracket - Friday, November 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574939  Preston Park  06:00 PM  3 A5 vs A3Eastside FC B07 White B 2 vs.Crossfire Premier B07 A2

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574963  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  KG1/NOR A4 vs A3FWFC B07 Blue 1 vs.Crossfire Premier B07 A4
 574962  Preston Park  04:30 PM  3 A5 vs A2Eastside FC B07 White B 0 vs.GS Surf B07 A1

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574965  Jefferson Playfield  01:30 PM  N A1 vs A7Seattle United B07 Copa A 5 vs.PacNW B07 Maroon A0
 574968  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A4 vs A8FWFC B07 Blue 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2
 574966  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 A2 vs A6GS Surf B07 A 2 vs.Crossfire Premier B07 B0
 574967  Redmond High School  02:00 PM  A A3 vs A5Crossfire Premier B07 A 2 vs.Eastside FC B07 White B3

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574925  Jefferson Playfield  09:30 AM  N A1 vs A4Seattle United B07 Copa A 1 vs.FWFC B07 Blue1

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574970  Starfire Complex  03:45 PM  10 A7 vs A2PacNW B07 Maroon A 4 vs.GS Surf B07 A1

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574990  Woodinville Sports Field  11:00 AM  6 A2 vs A5GS Surf B07 A 2 vs.Eastside FC B07 White B2
 574961  Marymoor Park  03:00 PM  6 A6 vs A1Crossfire Premier B07 B 2 vs.Seattle United B07 Copa A0

Bracket - Friday, January 25, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574980  Preston Park  06:00 PM  3 A5 vs A6Eastside FC B07 White B 3 vs.Crossfire Premier B07 B1

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574978  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  1 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.GS Surf B07 A0
 574979  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  KG1/NOR A4 vs A7FWFC B07 Blue 6 vs.PacNW B07 Maroon A2
 574977  Marymoor Park  01:00 PM  4 A3 vs A1Crossfire Premier B07 A 2 vs.Seattle United B07 Copa A0

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574942  Woodinville Sports Field  09:30 AM  6 A2 vs A7GS Surf B07 A 3 vs.PacNW B07 Maroon A6
 574972  Preston Park  11:30 AM  3 A5 vs A4Eastside FC B07 White B 1 vs.FWFC B07 Blue1
 574956  Marymoor Park  02:00 PM  3 A6 vs A8Crossfire Premier B07 B 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold1

Bracket - Wednesday, January 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574971  Marymoor Park  05:30 PM  5 A6 vs A3Crossfire Premier B07 B 1 vs.Crossfire Premier B07 A6

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574983  Wilson Field  09:00 AM  2 A7 vs A5PacNW B07 Maroon A 0 vs.Eastside FC B07 White B9
 574981  Jefferson Playfield  10:00 AM  S A1 vs A4Seattle United B07 Copa A 2 vs.FWFC B07 Blue1
 574984  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  1 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Gold 1 vs.Crossfire Premier B07 B0
 574982  Woodinville Sports Field  06:30 PM  6 A2 vs A3GS Surf B07 A 1 vs.Crossfire Premier B07 A5

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574969  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  02 A8 vs A1Whatcom FC Ra - B07 Gold 0 vs.Seattle United B07 Copa A0

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574992  Starfire Complex  10:30 AM  10 A7 vs A8PacNW B07 Maroon A 1 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2
 574991  Marymoor Park  04:00 PM  4 A3 vs A4Crossfire Premier B07 A 5 vs.FWFC B07 Blue0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574994  Redmond High School  06:30 PM  HS A6 vs A2Crossfire Premier B07 B 3 vs.GS Surf B07 A0
 574993  Wilson Field  07:30 PM  2 A7 vs A1PacNW B07 Maroon A 0 vs.Seattle United B07 Copa A2

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574985  Preston Park  09:00 AM  3 A5 vs A1Eastside FC B07 White B 3 vs.Seattle United B07 Copa A1
 574987  Marymoor Park  03:00 PM  1 A6 vs A7Crossfire Premier B07 B 4 vs.PacNW B07 Maroon A3

Bracket - Wednesday, March 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574999  Marymoor Park  06:30 PM  3 A3 vs A6Crossfire Premier B07 A 0 vs.Crossfire Premier B07 B0

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 575000  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  KG1/NOR A4 vs A5FWFC B07 Blue 1 vs.Eastside FC B07 White B2
 574997  Shoreline Center  02:00 PM  B A1 vs A8Seattle United B07 Copa A 0 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold2
 574998  Woodinville Sports Field  03:30 PM  5 A2 vs A7GS Surf B07 A   vs.PacNW B07 Maroon A 

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574988  Redmond High School  11:00 AM  A A3 vs A8Crossfire Premier B07 A 3 vs.Whatcom FC Ra - B07 Gold0

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574986  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  KG1/NOR A4 vs A2FWFC B07 Blue 6 vs.GS Surf B07 A0
 574995  Preston Park  12:45 PM  3 A5 vs A3Eastside FC B07 White B 0 vs.Crossfire Premier B07 A3
 574989  Van Asselt Elementary  03:00 PM  1 A1 vs A6Seattle United B07 Copa A 1 vs.Crossfire Premier B07 B2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 574996  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  3 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Gold 2 vs.FWFC B07 Blue1