Team Schedules - Girls Under 16 Div 3
     


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A5 : Crossfire Select G03 Tacey 33003330333327 15  32 
 A8 : PacNW G03 Blue B33330  333  122 7  17 
 A13333333      21 39  42 
 A7 : MVP Marauders G03 Navy333300 030 3119 3  14 
 A2 : Kitsap Alliance FC - G03 A003333 3003  18 2  16 
 A12 : Spokane Sounders G03 Shale000333   1 3316 6  18 
 A13 3333        12 23  25 
 A9 : FME Fusion 03 - Rettko300310000011 9 -18  15 
 A14 : Thorns North FC 03G Red303030    00 9 -10  9 
 A3 : Washington Rush G03 Nero B000030 3 100 7 -12  10 
 A11 : Whatcom FC Rangers - G03 Blue 0000001 113 6 -13  6 
 A4 : WPFC G03 White C0030  001 1005 -21  7 
 A10 : Eastside FC G03 Blue C00010  101 104 -21  7 
 A6             0 0  0 

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724333  WPFC Soccer Complex  07:00 PM  3 A4 vs A7WPFC G03 White C 0 vs.MVP Marauders G03 Navy1

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724331  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  10:00 AM  Synt A2 vs A9Kitsap Alliance FC - G03 A 1 vs.FME Fusion 03 - Rettko4
 724334  TBD   --    --  A5 vs A6Crossfire Select G03 Tacey   vs.A6 
 724336  Real Life Church  02:00 PM  2 A14 vs A12Thorns North FC 03G Red 2 vs.Spokane Sounders G03 Shale1
 724332  Archbishop Murphy High School  04:25 PM  stdm A3 vs A8Washington Rush G03 Nero B 0 vs.PacNW G03 Blue B1
 724330  Marymoor Park  05:00 PM  2 A1 vs A10A1 9 vs.Eastside FC G03 Blue C0

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724344  Marymoor Park  05:00 PM  1 A1 vs A12A1 5 vs.Spokane Sounders G03 Shale0

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724286  Tahoma High School  09:00 AM  1 A7 vs A10MVP Marauders G03 Navy 1 vs.Eastside FC G03 Blue C0
 724284  Marymoor Park  11:00 AM  3 A5 vs A12Crossfire Select G03 Tacey 3 vs.Spokane Sounders G03 Shale1
 724285  TBD   --    --  A6 vs A11A6   vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue 
 724287  Starfire Complex  01:15 PM  11 A8 vs A9PacNW G03 Blue B 2 vs.FME Fusion 03 - Rettko1

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724274  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A1 vs A2A1 4 vs.Kitsap Alliance FC - G03 A0

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724293  Preston Park  09:00 AM  2 A10 vs A8Eastside FC G03 Blue C 0 vs.PacNW G03 Blue B2
 724289  Silverdale Stadium  11:00 AM  STDM A2 vs A3Kitsap Alliance FC - G03 A 4 vs.Washington Rush G03 Nero B0
 724288  Marymoor Park  01:00 PM  4 A1 vs A4A1 8 vs.WPFC G03 White C0
 724292  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  01 A11 vs A7Whatcom FC Rangers - G03 Blue 0 vs.MVP Marauders G03 Navy2
 724355  Surprise Lake Middle School  04:00 PM  1 A9 vs A5FME Fusion 03 - Rettko 0 vs.Crossfire Select G03 Tacey3

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724325  Ravensdale  04:00 PM  2 A7 vs A3MVP Marauders G03 Navy 2 vs.Washington Rush G03 Nero B0
 724294  Surprise Lake Middle School  05:00 PM  1 A9 vs A14FME Fusion 03 - Rettko 3 vs.Thorns North FC 03G Red0

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724297  Kasch Park Sports Complex  11:00 AM  3 A3 vs A14Washington Rush G03 Nero B 1 vs.Thorns North FC 03G Red3
 724298  TBD   --    --  A6 vs A13A6   vs.A13 
 724300  Valley RidgePark  12:00 PM  1North A8 vs A11PacNW G03 Blue B 2 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue1
 724295  Marymoor Park  03:00 PM  1 A5 vs A1Crossfire Select G03 Tacey 1 vs.A15
 724301  Surprise Lake Middle School  04:00 PM  1 A9 vs A10FME Fusion 03 - Rettko 2 vs.Eastside FC G03 Blue C2

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724317  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  10:00 AM  Synt A2 vs A7Kitsap Alliance FC - G03 A 1 vs.MVP Marauders G03 Navy0
 724290  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A13 vs A5A13 4 vs.Crossfire Select G03 Tacey1
 724314  Surprise Lake Middle School  05:00 PM  1 A9 vs A12FME Fusion 03 - Rettko 0 vs.Spokane Sounders G03 Shale2

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724299  Tahoma High School  09:00 AM  1 A7 vs A12MVP Marauders G03 Navy 0 vs.Spokane Sounders G03 Shale1
 724345  Silverdale Stadium  12:00 PM  STDM A2 vs A11Kitsap Alliance FC - G03 A 4 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue0
 724349  TBD   --    --  A6 vs A7A6   vs.MVP Marauders G03 Navy 
 724350  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A13 vs A14A13 7 vs.Thorns North FC 03G Red0
 724347  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  4 A4 vs A9WPFC G03 White C 1 vs.FME Fusion 03 - Rettko0
 724346  Kasch Park Sports Complex  03:00 PM  2 A3 vs A10Washington Rush G03 Nero B 2 vs.Eastside FC G03 Blue C1

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724296  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  3 A4 vs A2WPFC G03 White C 0 vs.Kitsap Alliance FC - G03 A2
 724309  Tahoma High School  10:00 AM  1 A7 vs A1MVP Marauders G03 Navy 1 vs.A14
 724313  Valley RidgePark  11:00 AM  1North A8 vs A13PacNW G03 Blue B 1 vs.A135
 724310  TBD   --    --  A6 vs A2A6   vs.Kitsap Alliance FC - G03 A 
 724311  Marymoor Park  03:00 PM  1 A5 vs A3Crossfire Select G03 Tacey 3 vs.Washington Rush G03 Nero B2

Bracket - Sunday, February 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724318  Archbishop Murphy High School  02:45 PM  stdm A3 vs A6Washington Rush G03 Nero B   vs.A6 

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724320  Harmony Sports Complex  10:00 AM  8 A13 vs A9A13 9 vs.FME Fusion 03 - Rettko0
 724322  Civic Field Stadium  04:30 PM  Stdm A11 vs A14Whatcom FC Rangers - G03 Blue 0 vs.Thorns North FC 03G Red3

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724329  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A11 vs A12Whatcom FC Rangers - G03 Blue 0 vs.Spokane Sounders G03 Shale3
 724327  Perrigo Community Park  10:00 AM  1 A5 vs A14Crossfire Select G03 Tacey 4 vs.Thorns North FC 03G Red1
 724326  TBD   --    --  A6 vs A4A6   vs.WPFC G03 White C 
 724328  Preston Park  01:00 PM  2 A10 vs A13Eastside FC G03 Blue C   vs.A13 
 724323  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 A9 vs A1FME Fusion 03 - Rettko 1 vs.A17

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724312  TBD   --    --  A14 vs A4Thorns North FC 03G Red   vs.WPFC G03 White C 
 724304  Archbishop Murphy High School  05:00 PM  stdm A3 vs A4Washington Rush G03 Nero B 4 vs.WPFC G03 White C1
 724306  Dwight Merkel Sports Complex  07:15 PM  6 A12 vs A8Spokane Sounders G03 Shale   vs.PacNW G03 Blue B 

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724277  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  02 A11 vs A5Whatcom FC Rangers - G03 Blue 0 vs.Crossfire Select G03 Tacey1
 724278  TBD   --    --  A10 vs A6Eastside FC G03 Blue C   vs.A6 
 724280  TBD   --    --  A14 vs A8Thorns North FC 03G Red   vs.PacNW G03 Blue B 
 724279  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 A9 vs A7FME Fusion 03 - Rettko 1 vs.MVP Marauders G03 Navy3

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724348  Perrigo Community Park  10:00 AM  1 A5 vs A8Crossfire Select G03 Tacey 1 vs.PacNW G03 Blue B2
 724291  TBD   --    --  A12 vs A6Spokane Sounders G03 Shale   vs.A6 
 724315  Preston Park  03:00 PM  1 A10 vs A11Eastside FC G03 Blue C 0 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue0
 724275  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A13 vs A3A13   vs.Washington Rush G03 Nero B 

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724337  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A11 vs A1Whatcom FC Rangers - G03 Blue   vs.A1 
 724343  TBD   --    --  A12 vs A13Spokane Sounders G03 Shale   vs.A13 
 724342  TBD   --    --  A14 vs A6Thorns North FC 03G Red   vs.A6 
 724338  Preston Park  01:00 PM  2 A10 vs A2Eastside FC G03 Blue C 0 vs.Kitsap Alliance FC - G03 A2
 724340  Starfire Complex  01:00 PM  3 A8 vs A4PacNW G03 Blue B 2 vs.WPFC G03 White C0
 724339  Surprise Lake Middle School  02:00 PM  1 A9 vs A3FME Fusion 03 - Rettko 1 vs.Washington Rush G03 Nero B1
 724341  Kentlake High School  03:00 PM  1 A7 vs A5MVP Marauders G03 Navy 1 vs.Crossfire Select G03 Tacey3

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724324  Starfire Complex  09:00 AM  2 A8 vs A2PacNW G03 Blue B 4 vs.Kitsap Alliance FC - G03 A1
 724321  Dwight Merkel Sports Complex  02:00 PM  6 A12 vs A10Spokane Sounders G03 Shale 1 vs.Eastside FC G03 Blue C1
 724361  WPFC Soccer Complex  06:00 PM  3 A4 vs A11WPFC G03 White C 2 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue2

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724302  TBD   --    --  A1 vs A6A1   vs.A6 
 724307  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  2 A11 vs A9Whatcom FC Rangers - G03 Blue 2 vs.FME Fusion 03 - Rettko2
 724305  TBD   --    --  A13 vs A7A13   vs.MVP Marauders G03 Navy 
 724308  TBD   --    --  A14 vs A10Thorns North FC 03G Red   vs.Eastside FC G03 Blue C 
 724303  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  02:00 PM  Synt A2 vs A5Kitsap Alliance FC - G03 A 0 vs.Crossfire Select G03 Tacey2
 724316  Grasslawn Park  03:00 PM  GL A1 vs A8A1   vs.PacNW G03 Blue B 

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724283  WPFC Soccer Complex  01:00 PM  2 A4 vs A13WPFC G03 White C   vs.A13 
 724282  Gordon Synthetic Turf Athletic Field  04:00 PM  Synt A14 vs A2Thorns North FC 03G Red 0 vs.Kitsap Alliance FC - G03 A1

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724351  Harmony Sports Complex  07:00 AM  7 A13 vs A1A13   vs.A1 
 724353  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  2 A11 vs A3Whatcom FC Rangers - G03 Blue 1 vs.Washington Rush G03 Nero B0
 724352  Spokane Shadow Polo Fields  10:00 AM  9 A12 vs A2Spokane Sounders G03 Shale   vs.Kitsap Alliance FC - G03 A 
 724357  Ravensdale  10:00 AM  3 A7 vs A14MVP Marauders G03 Navy 2 vs.Thorns North FC 03G Red0
 724354  Preston Park  11:00 AM  2 A10 vs A4Eastside FC G03 Blue C 2 vs.WPFC G03 White C2
 724356  TBD   --    --  A8 vs A6PacNW G03 Blue B   vs.A6 

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724319  WPFC Soccer Complex  01:30 PM  2 A4 vs A5WPFC G03 White C 0 vs.Crossfire Select G03 Tacey3
 724335  Harmony Sports Complex  03:00 PM  7 A13 vs A11A13   vs.Whatcom FC Rangers - G03 Blue 
 724276  WPFC Soccer Complex  08:15 PM  2 A12 vs A4Spokane Sounders G03 Shale 4 vs.WPFC G03 White C1

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 724359  Silverdale Stadium  12:00 AM  STDM A2 vs A13Kitsap Alliance FC - G03 A   vs.A13 
 724364  Ravensdale  09:00 AM  3 A7 vs A8MVP Marauders G03 Navy 1 vs.PacNW G03 Blue B1
 724362  Perrigo Community Park  10:00 AM  1 A5 vs A10Crossfire Select G03 Tacey 7 vs.Eastside FC G03 Blue C1
 724358  TBD   --    --  A1 vs A14A1   vs.Thorns North FC 03G Red 
 724363  TBD   --    --  A6 vs A9A6   vs.FME Fusion 03 - Rettko 
 724360  Kasch Park Sports Complex  12:30 PM  3 A3 vs A12Washington Rush G03 Nero B 0 vs.Spokane Sounders G03 Shale5