Team Schedules - Girls Under 16 Div 2
     


  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : PacNW G03 Maroon A03333331331133033 19  30 
 A6 : Seattle United G03 Copa A331333113330 3131 13  25 
 A5 : Northwest United G03 Black11330300033330326 2  23 
 A2 : Whatcom FC Rangers - G03 Gold00300010333303019 -3  23 
 A3 : Snohomish United G03 Black A33030031103000118 -3  17 
 A8 : Eastside FC G03 White B100330310 1003318 0  12 
 A9 : Crossfire Premier G03 A003313xxxxxxxxx10 4  9 
 A7 : Blackhills FC G03 Black A00003000001030310 -19  15 
 A10 : WA Timbers 03G Red 113 31 xxxxxxxxx8 3  9 
 A1 : GS Surf G03 B0300300100010008 -16  10 

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716954  Loyal Heights  05:45 PM  1 A6 vs A1Seattle United G03 Copa A 1 vs.GS Surf G03 B0

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716910  Lynnwood High School  03:30 PM  1 A1 vs A2GS Surf G03 B 1 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold0
 716912  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A8Northwest United G03 Black 0 vs.Eastside FC G03 White B0

Bracket - Friday, December 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716926  Lynnwood High School  07:00 PM  1 A1 vs A6GS Surf G03 B 0 vs.Seattle United G03 Copa A3

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716911  Capital High School Turf  02:30 AM  1 A7 vs A3Blackhills FC G03 Black A 1 vs.Snohomish United G03 Black A2

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716914  Snohomish High School  01:00 PM  Stdm A3 vs A1Snohomish United G03 Black A 2 vs.GS Surf G03 B1
 716917  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A5 vs A6Northwest United G03 Black 0 vs.Seattle United G03 Copa A0

Bracket - Sunday, December 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716913  Shoreline Center  01:00 PM  A A6 vs A4Seattle United G03 Copa A 1 vs.PacNW G03 Maroon A0

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716923  Starfire Sports Complex  01:00 PM  2A A4 vs A2PacNW G03 Maroon A 4 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold0

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716919  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  2 A2 vs A3Whatcom FC Rangers - G03 Gold 3 vs.Snohomish United G03 Black A1
 716921  Preston Park  03:00 PM  2 A8 vs A6Eastside FC G03 White B 1 vs.Seattle United G03 Copa A2

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716938  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  1 A2 vs A1Whatcom FC Rangers - G03 Gold 1 vs.GS Surf G03 B2

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716924  Ingraham High School  12:15 PM  S A6 vs A7Seattle United G03 Copa A 2 vs.Blackhills FC G03 Black A0
 716925  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A3 vs A8Snohomish United G03 Black A 1 vs.Eastside FC G03 White B0

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716928  Snohomish High School  11:00 AM  Stdm A3 vs A4Snohomish United G03 Black A 1 vs.PacNW G03 Maroon A2
 716927  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  1 A2 vs A5Whatcom FC Rangers - G03 Gold 0 vs.Northwest United G03 Black1
 716929  Regional Athletic Complex  06:00 PM  1 A7 vs A8Blackhills FC G03 Black A 0 vs.Eastside FC G03 White B2

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716920  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A7 vs A5Blackhills FC G03 Black A 0 vs.Northwest United G03 Black3
 716915  Bellevue College  02:00 PM  1 A8 vs A2Eastside FC G03 White B 2 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold0
 716918  Meadowdale Athletic Complex  05:00 PM  M1 A1 vs A4GS Surf G03 B 0 vs.PacNW G03 Maroon A5

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716930  Tumwater HS Stadium  10:00 AM  Stdm A7 vs A1Blackhills FC G03 Black A 1 vs.GS Surf G03 B0
 716931  Franklin HS  12:00 PM  1 A6 vs A2Seattle United G03 Copa A 1 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold1
 716933  Preston Park  03:30 PM  1 A8 vs A4Eastside FC G03 White B 0 vs.PacNW G03 Maroon A1

Bracket - Saturday, February 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716956  Starfire Sports Complex  11:30 AM  2A A4 vs A3PacNW G03 Maroon A 1 vs.Snohomish United G03 Black A0

Bracket - Sunday, February 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716932  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United G03 Black 0 vs.Snohomish United G03 Black A1

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716951  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  01 A2 vs A4Whatcom FC Rangers - G03 Gold 1 vs.PacNW G03 Maroon A2
 716948  Skagit Valley Community College  07:00 PM  1 A5 vs A7Northwest United G03 Black 4 vs.Blackhills FC G03 Black A3

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716941  Hazen High School  08:00 AM  1 A4 vs A6PacNW G03 Maroon A 1 vs.Seattle United G03 Copa A1
 716940  Preston Park  11:00 AM  2 A8 vs A5Eastside FC G03 White B 1 vs.Northwest United G03 Black0
 716935  Whatcom Community College  12:00 PM  1 A2 vs A7Whatcom FC Rangers - G03 Gold 6 vs.Blackhills FC G03 Black A0

Bracket - Friday, March 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716937  Lindbergh High School  07:00 PM  HS A4 vs A5PacNW G03 Maroon A 3 vs.Northwest United G03 Black0

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716916  Starfire Sports Complex  10:00 AM  2 A4 vs A7PacNW G03 Maroon A 3 vs.Blackhills FC G03 Black A1
 716953  Preston Park  07:15 PM  2 A8 vs A3Eastside FC G03 White B 0 vs.Snohomish United G03 Black A0

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 862960  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A4 vs A10PacNW G03 Maroon A 2 vs.WA Timbers 03G Red 12
 716942  Lynnwood High School  02:15 PM  1 A1 vs A3GS Surf G03 B 2 vs.Snohomish United G03 Black A2
 716943  Civic Field Stadium  05:00 PM  Stdm A2 vs A8Whatcom FC Rangers - G03 Gold 2 vs.Eastside FC G03 White B1
 716945  Shorewood  05:00 PM  1 A6 vs A5Seattle United G03 Copa A 4 vs.Northwest United G03 Black1

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716947  Centennial MS  12:30 PM  1 A3 vs A2Snohomish United G03 Black A 1 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold2
 716922  Sedro Woolley High School  03:00 PM  1 A5 vs A1Northwest United G03 Black 3 vs.GS Surf G03 B2
 862949  Redmond High School  06:30 PM  A A9 vs A10Crossfire Premier G03 A 0 vs.WA Timbers 03G Red 11

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716950  Lynnwood High School  04:00 PM  1 A1 vs A5GS Surf G03 B 0 vs.Northwest United G03 Black1
 862952  Civic Field Stadium  04:00 PM  Stdm A2 vs A9Whatcom FC Rangers - G03 Gold 2 vs.Crossfire Premier G03 A1
 716952  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A7 vs A6Blackhills FC G03 Black A 0 vs.Seattle United G03 Copa A2

Bracket - Saturday, March 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 862958  TBD   --    --  A8 vs A10Eastside FC G03 White B   vs.WA Timbers 03G Red 1 
 716939  Snohomish High School  05:00 PM  Stdm A3 vs A7Snohomish United G03 Black A 2 vs.Blackhills FC G03 Black A0
 862954  Redmond High School  05:30 PM  HS A9 vs A1Crossfire Premier G03 A 2 vs.GS Surf G03 B0

Bracket - Sunday, March 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716957  Preston Park  12:00 PM  1 A8 vs A7Eastside FC G03 White B 0 vs.Blackhills FC G03 Black A0
 862953  Grass Lawn Park  03:00 PM  1 A9 vs A3Crossfire Premier G03 A 1 vs.Snohomish United G03 Black A0

Bracket - Saturday, March 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716949  Twin Ponds  08:45 AM  1 A6 vs A8Seattle United G03 Copa A 3 vs.Eastside FC G03 White B2
 716946  Starfire Sports Complex  09:00 AM  2 A4 vs A1PacNW G03 Maroon A 0 vs.GS Surf G03 B0
 716955  Skagit Valley Community College  01:00 PM  1 A5 vs A2Northwest United G03 Black 4 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold1
 862957  Ingersoll Stadium  04:00 PM  1 A7 vs A10Blackhills FC G03 Black A 2 vs.WA Timbers 03G Red 14

Bracket - Sunday, March 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716959  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  01 A2 vs A6Whatcom FC Rangers - G03 Gold 4 vs.Seattle United G03 Copa A1
 862956  Harmony Sports Complex  01:00 PM  7 A10 vs A9WA Timbers 03G Red 1 2 vs.Crossfire Premier G03 A2
 716961  Starfire Complex  01:00 PM  11 A4 vs A8PacNW G03 Maroon A 2 vs.Eastside FC G03 White B0
 716958  Meadowdale High School  02:15 PM  1 A1 vs A7GS Surf G03 B 1 vs.Blackhills FC G03 Black A2
 716960  Snohomish High School  05:00 PM  Stdm A3 vs A5Snohomish United G03 Black A 2 vs.Northwest United G03 Black3

Bracket - Saturday, March 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 862959  TBD   --    --  A6 vs A10Seattle United G03 Copa A   vs.WA Timbers 03G Red 1 
 716934  Meadowdale High School  11:30 AM  1 A1 vs A8GS Surf G03 B 1 vs.Eastside FC G03 White B2
 716936  Snohomish High School  03:00 PM  Stdm A3 vs A6Snohomish United G03 Black A 2 vs.Seattle United G03 Copa A4
 716944  Ingersoll Stadium  04:00 PM  1 A7 vs A4Blackhills FC G03 Black A 1 vs.PacNW G03 Maroon A3
 862955  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A9Northwest United G03 Black 0 vs.Crossfire Premier G03 A3

Bracket - Sunday, March 31, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 716965  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A4Northwest United G03 Black 3 vs.PacNW G03 Maroon A1
 716964  Shorewood  01:00 PM  1 A6 vs A3Seattle United G03 Copa A 0 vs.Snohomish United G03 Black A0
 716962  Preston Park  01:00 PM  1 A8 vs A1Eastside FC G03 White B 1 vs.GS Surf G03 B0
 716963  Capital High School Turf  02:00 PM  1 A7 vs A2Blackhills FC G03 Black A 4 vs.Whatcom FC Rangers - G03 Gold0