2018-2019 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 10 Div 2 7Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=CF886F0B-3EFE-4478-AEFA-3F0A431458C1&tournamentguid=2587861D-4D31-4575-8A56-13239AA72B34&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Group -- A
A1 : GS Surf B09 A
A2 : Harbor Premier B09 Green A
A3 : Whatcom FC Ra - B09 Gold
A4 : Eastside FC B09 White B
A5 : Northwest United B09 Black
A6 : Seattle United B09 Samba C
A7 : WPFC B09 White B
A8 : Crossfire Premier B09 C

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574667  Skagit River Park  01:00 PM  6 A5 vs A8Northwest United B09 Blackvs.Crossfire Premier B09 C
 574666  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A3WPFC B09 White Bvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Sunday, September 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574668  McGilvra  10:30 AM  1 A6 vs A4Seattle United B09 Samba Cvs.Eastside FC B09 White B
 574665  Ballinger Playfield  12:30 PM  BP A1 vs A2GS Surf B09 Avs.Harbor Premier B09 Green A

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574672  Skagit Valley Community College  11:00 AM  1 A5 vs A6Northwest United B09 Blackvs.Seattle United B09 Samba C
 574669  Phillips 66 Soccer Park  04:30 PM  8 A3 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.GS Surf B09 A

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574671  Preston Park  09:00 AM  Mod1 A4 vs A7Eastside FC B09 White Bvs.WPFC B09 White B
 574670  60 Acres  09:00 AM  17A A8 vs A2Crossfire Premier B09 Cvs.Harbor Premier B09 Green A

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574687  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A3Northwest United B09 Blackvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold
 574673  Ballinger Playfield  09:30 AM  BP A1 vs A4GS Surf B09 Avs.Eastside FC B09 White B
 574676  60 Acres  10:30 AM  17A A8 vs A6Crossfire Premier B09 Cvs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574679  McGilvra  04:15 PM  1 A6 vs A7Seattle United B09 Samba Cvs.WPFC B09 White B

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574684  WPFC Soccer Complex  09:00 AM  2C A7 vs A8WPFC B09 White Bvs.Crossfire Premier B09 C
 574682  Gig Harbor High School  12:30 PM  2A A2 vs A5Harbor Premier B09 Green Avs.Northwest United B09 Black

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574688  60 Acres  11:30 AM  17C A8 vs A4Crossfire Premier B09 Cvs.Eastside FC B09 White B
 574674  Harbor Heights Elementary  01:30 PM  1 A2 vs A3Harbor Premier B09 Green Avs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574680  Phillips 66 Soccer Park  01:00 PM  7 A3 vs A8Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Crossfire Premier B09 C
 574685  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2C A7 vs A1WPFC B09 White Bvs.GS Surf B09 A
 574686  Ridgecrest Elementary School  04:00 PM  W A6 vs A2Seattle United B09 Samba Cvs.Harbor Premier B09 Green A

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574689  Ballinger Playfield  11:00 AM  BP A1 vs A8GS Surf B09 Avs.Crossfire Premier B09 C
 574692  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B09 White Bvs.Northwest United B09 Black
 574691  Phillips 66 Soccer Park  04:30 PM  7 A3 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574678  Preston Park  01:00 PM  1 A4 vs A2Eastside FC B09 White Bvs.Harbor Premier B09 Green A
 574681  Ballinger Playfield  02:30 PM  BP A1 vs A6GS Surf B09 Avs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574694  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  8 A3 vs A7Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.WPFC B09 White B
 574696  Preston Park  12:00 PM  Mod1 A4 vs A6Eastside FC B09 White Bvs.Seattle United B09 Samba C
 574693  Gig Harbor High School  03:45 PM  2B A2 vs A1Harbor Premier B09 Green Avs.GS Surf B09 A
 574695  60 Acres  04:30 PM  17D A8 vs A5Crossfire Premier B09 Cvs.Northwest United B09 Black

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574690  Gig Harbor High School  10:00 AM  2A A2 vs A7Harbor Premier B09 Green Avs.WPFC B09 White B
 574711  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A4 vs A3Eastside FC B09 White Bvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574697  Woodinville Sports Field  11:45 AM  3 A1 vs A3GS Surf B09 Avs.Whatcom FC Ra - B09 Gold
 574700  McGilvra  12:30 PM  1 A6 vs A5Seattle United B09 Samba Cvs.Northwest United B09 Black

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574702  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  7 A3 vs A2Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Harbor Premier B09 Green A
 574704  McGilvra  12:00 PM  1 A6 vs A8Seattle United B09 Samba Cvs.Crossfire Premier B09 C
 574675  WPFC Soccer Complex  03:30 PM  2C A7 vs A5WPFC B09 White Bvs.Northwest United B09 Black
 574701  Preston Park  04:00 PM  Mod1 A4 vs A1Eastside FC B09 White Bvs.GS Surf B09 A

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574703  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A7Northwest United B09 Blackvs.WPFC B09 White B
 574708  Marymoor Park  12:00 PM  2 A8 vs A3Crossfire Premier B09 Cvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574706  Gig Harbor High School  09:00 AM  2B A2 vs A4Harbor Premier B09 Green Avs.Eastside FC B09 White B
 574705  Woodinville Sports Field  10:30 AM  3 A1 vs A5GS Surf B09 Avs.Northwest United B09 Black
 574707  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A6WPFC B09 White Bvs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574677  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A1Northwest United B09 Blackvs.GS Surf B09 A

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574709  McGilvra  11:00 AM  1 A6 vs A1Seattle United B09 Samba Cvs.GS Surf B09 A

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574710  Skagit River Park  11:00 AM  6 A5 vs A2Northwest United B09 Blackvs.Harbor Premier B09 Green A
 574683  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A3 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Eastside FC B09 White B

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574714  Sehmel Homestead Park  11:00 AM  1-B A2 vs A6Harbor Premier B09 Green Avs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Sunday, December 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574699  WPFC Soccer Complex  10:00 AM  2b A7 vs A4WPFC B09 White Bvs.Eastside FC B09 White B
 574715  Phillips 66 Soccer Park  12:00 PM  02 A3 vs A5Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Northwest United B09 Black

Bracket - Friday, December 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574718  WPFC Soccer Complex  06:30 PM  2C A7 vs A2WPFC B09 White Bvs.Harbor Premier B09 Green A

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574712  Marymoor Park  02:00 PM  1 A8 vs A7Crossfire Premier B09 Cvs.WPFC B09 White B

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574713  Woodinville Sports Field  10:30 AM  1 A1 vs A7GS Surf B09 Avs.WPFC B09 White B

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574717  Marymoor Park  01:30 PM  3 A8 vs A1Crossfire Premier B09 Cvs.GS Surf B09 A

Bracket - Sunday, January 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574698  Gig Harbor High School  02:00 PM  2A A2 vs A8Harbor Premier B09 Green Avs.Crossfire Premier B09 C

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574716  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A8Eastside FC B09 White Bvs.Crossfire Premier B09 C

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574725  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  2 A3 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.GS Surf B09 A
 574727  Preston Park  04:00 PM  1 A4 vs A7Eastside FC B09 White Bvs.WPFC B09 White B
 574728  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A6Northwest United B09 Blackvs.Seattle United B09 Samba C

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574720  Skagit Valley Community College  09:00 AM  1 A5 vs A4Northwest United B09 Blackvs.Eastside FC B09 White B
 574726  Marymoor Park  03:00 PM  5 A8 vs A2Crossfire Premier B09 Cvs.Harbor Premier B09 Green A

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574732  Marymoor Park  09:00 AM  6 A8 vs A6Crossfire Premier B09 Cvs.Seattle United B09 Samba C
 574729  Woodinville Sports Field  09:15 AM  1 A1 vs A4GS Surf B09 Avs.Eastside FC B09 White B
 574731  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A7 vs A5WPFC B09 White Bvs.Northwest United B09 Black
 574730  Gig Harbor High School  11:30 AM  2A A2 vs A3Harbor Premier B09 Green Avs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574736  TBD   --    --  A3 vs A8Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Crossfire Premier B09 C
 574735  TBD   --    --  A6 vs A7Seattle United B09 Samba Cvs.WPFC B09 White B
 574734  Preston Park  03:00 PM  Mod1 A4 vs A2Eastside FC B09 White Bvs.Harbor Premier B09 Green A
 574733  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A5 vs A1Northwest United B09 Blackvs.GS Surf B09 A

Bracket - Sunday, February 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574719  Pending Availability   --    --  A6 vs A3Seattle United B09 Samba Cvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574737  Woodinville Sports Field  10:00 AM  1 A1 vs A6GS Surf B09 Avs.Seattle United B09 Samba C
 574739  TBD   --    --  A3 vs A4Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Eastside FC B09 White B
 574738  Gig Harbor High School  03:30 PM  2A A2 vs A5Harbor Premier B09 Green Avs.Northwest United B09 Black

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574740  WPFC Soccer Complex  04:00 PM  2C A7 vs A8WPFC B09 White Bvs.Crossfire Premier B09 C

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574741  WPFC Soccer Complex  11:00 AM  2C A7 vs A1WPFC B09 White Bvs.GS Surf B09 A
 574743  TBD   --    --  A5 vs A3Northwest United B09 Blackvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold
 574742  TBD   --    --  A6 vs A2Seattle United B09 Samba Cvs.Harbor Premier B09 Green A
 574744  TBD   --    --  A8 vs A4Crossfire Premier B09 Cvs.Eastside FC B09 White B

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574721  TBD   --    --  A1 vs A2GS Surf B09 Avs.Harbor Premier B09 Green A
 574723  TBD   --    --  A5 vs A8Northwest United B09 Blackvs.Crossfire Premier B09 C
 574724  TBD   --    --  A6 vs A4Seattle United B09 Samba Cvs.Eastside FC B09 White B
 574722  WPFC Soccer Complex  03:00 PM  2C A7 vs A3WPFC B09 White Bvs.Whatcom FC Ra - B09 Gold

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574746  Sehmel Homestead Park  11:00 AM  1-A A2 vs A7Harbor Premier B09 Green Avs.WPFC B09 White B
 574748  Preston Park  11:00 AM  Mod1 A4 vs A5Eastside FC B09 White Bvs.Northwest United B09 Black
 574745  TBD   --    --  A1 vs A8GS Surf B09 Avs.Crossfire Premier B09 C
 574747  TBD   --    --  A3 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Goldvs.Seattle United B09 Samba C






Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.