2018-2019 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 13 Div 4
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=85F11620-6D34-479F-941A-FE104E29E67D&tournamentguid=2587861D-4D31-4575-8A56-13239AA72B34&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals For
 A4 : Snohomish United B06 Black A33                    -06 13  14 
 A11 : Timbers North FC 06B Red3 3                   -06 12  12 
 A10 : Harbor Premier B06 White B033                   -06 -3  7 
 A3 : Whatcom FC Rangers - B06 Blue33                    -06 7  9 
 A7 : FWFC B06 White33                    -06 2  3 
 A6 : PacNW B06 White C3300                  -06 -3  9 
 A2 : Eastside FC B06 Grey D30                    -03 3  7 
 A9 : Spokane Sounders B06 Shale030                   -03 2  7 
 A12 : Crossfire Premier B06 E003                   -03 -5  4 
 A5 : Crossfire Premier B06 D00                    -00 -7  3 
 A8 : Washington Rush B06 Nero B000                   -00 -9  2 
 A1 : GS Surf B06 C00                    -00 -12  0 

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612813  Celebration Park  11:00 AM  7 A7 vs A12FWFC B06 White 2 vs.Crossfire Premier B06 E1
 612810  Gig Harbor High School  12:00 PM  1 A10 vs A4Harbor Premier B06 White B 1 vs.Snohomish United B06 Black A7
 612812  Kasch Park Sports Complex  03:15 PM  1 A8 vs A6Washington Rush B06 Nero B 0 vs.PacNW B06 White C7

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612819  Celebration Park  09:00 AM  6 A7 vs A8FWFC B06 White 1 vs.Washington Rush B06 Nero B0
 612817  Grasslawn Park  12:00 PM  GL2 A5 vs A10Crossfire Premier B06 D 3 vs.Harbor Premier B06 White B4
 612884  Spokane Shadow Polo Fields  02:30 PM  14 A9 vs A6Spokane Sounders B06 Shale 1 vs.PacNW B06 White C2
 612815  60 Acres  05:00 PM  19 A12 vs A2Crossfire Premier B06 E 0 vs.Eastside FC B06 Grey D5
 612814  Phillips 66 Soccer Park  06:00 PM  02 A3 vs A1Whatcom FC Rangers - B06 Blue 5 vs.GS Surf B06 C0

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612895  Canfield West  10:00 AM  1 A11 vs A6Timbers North FC 06B Red 9 vs.PacNW B06 White C0
 612811  Spokane Shadow Polo Fields  03:30 PM  14 A9 vs A5Spokane Sounders B06 Shale 6 vs.Crossfire Premier B06 D0

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612823  Gig Harbor High School  10:00 AM  1 A10 vs A6Harbor Premier B06 White B 2 vs.PacNW B06 White C0
 612821  Preston Park  03:00 PM  2 A2 vs A3Eastside FC B06 Grey D 2 vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue4
 612820  Meadowdale Athletic Complex  03:30 PM  M2 A1 vs A4GS Surf B06 C 0 vs.Snohomish United B06 Black A7
 612822  Canfield West  03:30 PM  1 A11 vs A5Timbers North FC 06B Red   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612825  60 Acres  04:00 PM  19 A12 vs A8Crossfire Premier B06 E 3 vs.Washington Rush B06 Nero B2

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612848  Canfield West  10:00 AM  1 A11 vs A9Timbers North FC 06B Red 3 vs.Spokane Sounders B06 Shale0
 612844  Lynnwood High School  04:00 PM  3 A1 vs A8GS Surf B06 C   vs.Washington Rush B06 Nero B 

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612830  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A7 vs A10FWFC B06 White   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612897  Spokane Shadow Polo Fields  10:00 AM  1 A9 vs A8Spokane Sounders B06 Shale   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612827  TBD   --    --  A4 vs A2Snohomish United B06 Black A   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612908  Canfield West  02:00 PM  1 A11 vs A8Timbers North FC 06B Red   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612828  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A3 vs A12Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Crossfire Premier B06 E 

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612826  Hartman Park  11:00 AM  1 A5 vs A1Crossfire Premier B06 D   vs.GS Surf B06 C 
 612853  Starfire Complex  02:30 PM  2 A6 vs A4PacNW B06 White C   vs.Snohomish United B06 Black A 

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612833  Preston Park  10:30 AM  2 A2 vs A5Eastside FC B06 Grey D   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612836  Gig Harbor High School  11:45 AM  1 A10 vs A8Harbor Premier B06 White B   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612837  Spokane Shadow Polo Fields  01:30 PM  9 A9 vs A12Spokane Sounders B06 Shale   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612835  Canfield West  02:00 PM  1 A11 vs A7Timbers North FC 06B Red   vs.FWFC B06 White 

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612861  Canfield West  10:00 AM  1 A11 vs A12Timbers North FC 06B Red   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612824  Spokane Shadow Polo Fields  10:30 AM  1 A9 vs A7Spokane Sounders B06 Shale   vs.FWFC B06 White 
 612834  Phillips 66 Soccer Park  04:00 PM  02 A3 vs A4Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Snohomish United B06 Black A 

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612839  Starfire Sports Complex  09:00 AM  4 A6 vs A2PacNW B06 White C   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612841  TBD   --    --  A12 vs A4Crossfire Premier B06 E   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612840  TBD   --    --  A5 vs A3Crossfire Premier B06 D   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612843  Spokane Shadow Polo Fields  03:30 PM  1 A9 vs A10Spokane Sounders B06 Shale   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612882  Canfield West  04:00 PM  1 A11 vs A4Timbers North FC 06B Red   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612838  Saghalie Middle School  05:00 PM  1 A7 vs A1FWFC B06 White   vs.GS Surf B06 C 

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612937  Spokane Shadow Polo Fields  09:00 AM  10 A9 vs A4Spokane Sounders B06 Shale   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612921  Canfield East  10:00 AM  4 A11 vs A10Timbers North FC 06B Red   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612845  TBD   --    --  A2 vs A7Eastside FC B06 Grey D   vs.FWFC B06 White 
 612847  TBD   --    --  A4 vs A5Snohomish United B06 Black A   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612846  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  02 A3 vs A6Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.PacNW B06 White C 

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612919  Pending Availability  12:00 AM  - A4 vs A6Snohomish United B06 Black A   vs.PacNW B06 White C 
 612852  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A7 vs A3FWFC B06 White   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612854  TBD   --    --  A5 vs A12Crossfire Premier B06 D   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612851  TBD   --    --  A8 vs A2Washington Rush B06 Nero B   vs.Eastside FC B06 Grey D 

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612849  TBD   --    --  A12 vs A10Crossfire Premier B06 E   vs.Harbor Premier B06 White B 

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612858  TBD   --    --  A3 vs A8Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612859  TBD   --    --  A4 vs A7Snohomish United B06 Black A   vs.FWFC B06 White 
 612860  TBD   --    --  A5 vs A6Crossfire Premier B06 D   vs.PacNW B06 White C 
 612923  Spokane Shadow Polo Fields  03:30 PM  10 A9 vs A2Spokane Sounders B06 Shale   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612856  Meadowdale Athletic Complex  05:15 PM  M2 A1 vs A10GS Surf B06 C   vs.Harbor Premier B06 White B 

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612935  Canfield West  10:00 AM  1 A11 vs A2Timbers North FC 06B Red   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612832  Pending Availability  05:00 PM  1 A1 vs A6GS Surf B06 C   vs.PacNW B06 White C 

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612866  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A7 vs A5FWFC B06 White   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612863  TBD   --    --  A10 vs A2Harbor Premier B06 White B   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612867  TBD   --    --  A12 vs A6Crossfire Premier B06 E   vs.PacNW B06 White C 
 612865  TBD   --    --  A8 vs A4Washington Rush B06 Nero B   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612862  Canfield West  02:00 PM  1 A11 vs A1Timbers North FC 06B Red   vs.GS Surf B06 C 
 612864  Spokane Shadow Polo Fields  03:30 PM  1 A9 vs A3Spokane Sounders B06 Shale   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612809  Canfield West  10:00 AM  1 A11 vs A3Timbers North FC 06B Red   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612850  Spokane Shadow Polo Fields  10:00 AM  1 A9 vs A1Spokane Sounders B06 Shale   vs.GS Surf B06 C 

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612868  TBD   --    --  A1 vs A12GS Surf B06 C   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612870  TBD   --    --  A3 vs A10Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612872  TBD   --    --  A5 vs A8Crossfire Premier B06 D   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612873  TBD   --    --  A6 vs A7PacNW B06 White C   vs.FWFC B06 White 
 612869  Preston Park  02:30 PM  2 A2 vs A11Eastside FC B06 Grey D   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612808  Pending Availability   --    --  A1 vs A2GS Surf B06 C   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612875  Pending Availability   --    --  A3 vs A11Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612879  TBD   --    --  A12 vs A7Crossfire Premier B06 E   vs.FWFC B06 White 
 612876  TBD   --    --  A4 vs A10Snohomish United B06 Black A   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612877  TBD   --    --  A5 vs A9Crossfire Premier B06 D   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612878  TBD   --    --  A6 vs A8PacNW B06 White C   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612874  Preston Park  04:30 PM  2 A2 vs A1Eastside FC B06 Grey D   vs.GS Surf B06 C 

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612871  152nd Street Complex  12:00 AM  4 A4 vs A9Snohomish United B06 Black A   vs.Spokane Sounders B06 Shale 

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612880  TBD   --    --  A1 vs A3GS Surf B06 C   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612883  TBD   --    --  A10 vs A5Harbor Premier B06 White B   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612881  TBD   --    --  A2 vs A12Eastside FC B06 Grey D   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612816  TBD   --    --  A4 vs A11Snohomish United B06 Black A   vs.Timbers North FC 06B Red 
 612885  TBD   --    --  A8 vs A7Washington Rush B06 Nero B   vs.FWFC B06 White 

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612887  TBD   --    --  A3 vs A2Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612886  TBD   --    --  A4 vs A1Snohomish United B06 Black A   vs.GS Surf B06 C 
 612888  TBD   --    --  A5 vs A11Crossfire Premier B06 D   vs.Timbers North FC 06B Red 
 612889  TBD   --    --  A6 vs A10PacNW B06 White C   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612891  TBD   --    --  A8 vs A12Washington Rush B06 Nero B   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612890  Sacajawea Middle School  01:00 PM  1 A7 vs A9FWFC B06 White   vs.Spokane Sounders B06 Shale 

Bracket - Sunday, December 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612818  Pending Availability  12:00 PM  1 A6 vs A9PacNW B06 White C   vs.Spokane Sounders B06 Shale 

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612892  TBD   --    --  A1 vs A5GS Surf B06 C   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612896  TBD   --    --  A10 vs A7Harbor Premier B06 White B   vs.FWFC B06 White 
 612894  TBD   --    --  A12 vs A3Crossfire Premier B06 E   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612893  TBD   --    --  A2 vs A4Eastside FC B06 Grey D   vs.Snohomish United B06 Black A 

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612903  TBD   --    --  A12 vs A9Crossfire Premier B06 E   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612900  TBD   --    --  A4 vs A3Snohomish United B06 Black A   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612899  TBD   --    --  A5 vs A2Crossfire Premier B06 D   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612898  TBD   --    --  A6 vs A1PacNW B06 White C   vs.GS Surf B06 C 
 612902  TBD   --    --  A8 vs A10Washington Rush B06 Nero B   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612901  Saghalie Middle School  01:30 PM  1 A7 vs A11FWFC B06 White   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612829  Starfire Sports Complex  10:00 AM  1 A6 vs A11PacNW B06 White C   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612904  TBD   --    --  A1 vs A7GS Surf B06 C   vs.FWFC B06 White 
 612909  TBD   --    --  A10 vs A9Harbor Premier B06 White B   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612905  TBD   --    --  A2 vs A6Eastside FC B06 Grey D   vs.PacNW B06 White C 
 612906  TBD   --    --  A3 vs A5Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612907  TBD   --    --  A4 vs A12Snohomish United B06 Black A   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612842  TBD   --    --  A8 vs A11Washington Rush B06 Nero B   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Sunday, February 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612855  152nd Street Complex  10:00 AM  1 A10 vs A11Harbor Premier B06 White B   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612911  Saghalie Middle School  11:00 AM  1 A7 vs A2FWFC B06 White   vs.Eastside FC B06 Grey D 
 612915  TBD   --    --  A10 vs A12Harbor Premier B06 White B   vs.Crossfire Premier B06 E 
 612913  TBD   --    --  A5 vs A4Crossfire Premier B06 D   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612912  TBD   --    --  A6 vs A3PacNW B06 White C   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612910  TBD   --    --  A8 vs A1Washington Rush B06 Nero B   vs.GS Surf B06 C 
 612914  TBD   --    --  A9 vs A11Spokane Sounders B06 Shale   vs.Timbers North FC 06B Red 

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612916  TBD   --    --  A1 vs A9GS Surf B06 C   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612920  TBD   --    --  A12 vs A5Crossfire Premier B06 E   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612917  TBD   --    --  A2 vs A8Eastside FC B06 Grey D   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612918  TBD   --    --  A3 vs A7Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.FWFC B06 White 

Bracket - Sunday, February 24, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612831  152nd Street Complex  12:00 PM  1 A8 vs A9Washington Rush B06 Nero B   vs.Spokane Sounders B06 Shale 

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612925  Sacajawea Middle School  11:00 AM  1 A7 vs A4FWFC B06 White   vs.Snohomish United B06 Black A 
 612922  TBD   --    --  A10 vs A1Harbor Premier B06 White B   vs.GS Surf B06 C 
 612927  TBD   --    --  A12 vs A11Crossfire Premier B06 E   vs.Timbers North FC 06B Red 
 612857  TBD   --    --  A2 vs A9Eastside FC B06 Grey D   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612926  TBD   --    --  A6 vs A5PacNW B06 White C   vs.Crossfire Premier B06 D 
 612924  TBD   --    --  A8 vs A3Washington Rush B06 Nero B   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 

Bracket - Sunday, March 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612928  TBD   --    --  A1 vs A11GS Surf B06 C   vs.Timbers North FC 06B Red 
 612929  TBD   --    --  A2 vs A10Eastside FC B06 Grey D   vs.Harbor Premier B06 White B 
 612930  TBD   --    --  A3 vs A9Whatcom FC Rangers - B06 Blue   vs.Spokane Sounders B06 Shale 
 612931  TBD   --    --  A4 vs A8Snohomish United B06 Black A   vs.Washington Rush B06 Nero B 
 612932  TBD   --    --  A5 vs A7Crossfire Premier B06 D   vs.FWFC B06 White 
 612933  TBD   --    --  A6 vs A12PacNW B06 White C   vs.Crossfire Premier B06 E 

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 612939  Sacajawea Middle School  09:00 AM  1 A7 vs A6FWFC B06 White   vs.PacNW B06 White C 
 612936  TBD   --    --  A10 vs A3Harbor Premier B06 White B   vs.Whatcom FC Rangers - B06 Blue 
 612934  TBD   --    --  A12 vs A1Crossfire Premier B06 E   vs.GS Surf B06 C 
 612938  TBD   --    --  A8 vs A5Washington Rush B06 Nero B   vs.Crossfire Premier B06 D 






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.