2018-2019 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 10 Div 5 7Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=79BADF5F-B074-4394-9E2A-D67AA229BB74&tournamentguid=2587861D-4D31-4575-8A56-13239AA72B34&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




 
Group -- A
A1 : Crossfire Premier B09 E
A2 : PacNW B09 Gold D
A3 : Harbor Premier B09 Black C
A4 : Whatcom FC Ra - B09 Blue
A5 : Washington Rush B09 Azul C
A6 : NorthWest United BU10 Red (Cashmere)
A7 : Blackhills FC B09 White C
A8 : FWFC B09 Black
A9 : FWFC B09 Silver

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595694  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  09:00 AM  05 A7 vs A5Blackhills FC B09 White Cvs.Washington Rush B09 Azul C
 595691  60 Acres  10:30 AM  17A A1 vs A2Crossfire Premier B09 Evs.PacNW B09 Gold D
 595692  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A9 vs A3FWFC B09 Silvervs.Harbor Premier B09 Black C
 595693  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A4FWFC B09 Blackvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595695  Harbor Heights Elementary  11:00 AM  1 A3 vs A1Harbor Premier B09 Black Cvs.Crossfire Premier B09 E
 595698  Skagit River Park  05:00 PM  6 A6 vs A7NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Blackhills FC B09 White C

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595696  Phillips 66 Soccer Park  03:30 PM  7 A4 vs A9Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.FWFC B09 Silver

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595700  Starfire Complex  09:00 AM  3 A2 vs A3PacNW B09 Gold Dvs.Harbor Premier B09 Black C
 595699  60 Acres  03:00 PM  18 C A1 vs A4Crossfire Premier B09 Evs.Whatcom FC Ra - B09 Blue
 595702  Celebration Park  04:30 PM  5B A8 vs A6FWFC B09 Blackvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595707  60 Acres  09:00 AM  17C A1 vs A6Crossfire Premier B09 Evs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595703  Walter E. Hall  11:45 AM  4 A5 vs A1Washington Rush B09 Azul Cvs.Crossfire Premier B09 E
 595706  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  01:30 PM  06 A7 vs A8Blackhills FC B09 White Cvs.FWFC B09 Black
 595704  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  7 A4 vs A2Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.PacNW B09 Gold D

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595705  Skagit River Park  03:00 PM  6 A6 vs A9NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.FWFC B09 Silver

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595708  Starfire Sports Complex  09:00 AM  3 A2 vs A5PacNW B09 Gold Dvs.Washington Rush B09 Azul C
 595710  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A9 vs A7FWFC B09 Silvervs.Blackhills FC B09 White C
 595709  Harbor Heights Elementary  03:15 PM  1 A3 vs A4Harbor Premier B09 Black Cvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595713  Walter E. Hall  10:20 AM  4 A5 vs A3Washington Rush B09 Azul Cvs.Harbor Premier B09 Black C
 595712  Skagit River Park  11:00 AM  6 A6 vs A2NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.PacNW B09 Gold D
 595714  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A8 vs A9FWFC B09 Blackvs.FWFC B09 Silver

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595715  60 Acres  12:00 PM  17C A1 vs A8Crossfire Premier B09 Evs.FWFC B09 Black
 595718  Phillips 66 Soccer Park  12:45 PM  7 A4 vs A5Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.Washington Rush B09 Azul C
 595716  Starfire Sports Complex  01:15 PM  3 A2 vs A7PacNW B09 Gold Dvs.Blackhills FC B09 White C

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595717  Gig Harbor High School  10:00 AM  2B A3 vs A6Harbor Premier B09 Black Cvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)
 595701  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:00 PM  Mod  A9 vs A5FWFC B09 Silvervs.Washington Rush B09 Azul C

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595722  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A6 vs A4NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Whatcom FC Ra - B09 Blue
 595720  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A2FWFC B09 Blackvs.PacNW B09 Gold D
 595721  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  01:30 PM  06 A7 vs A3Blackhills FC B09 White Cvs.Harbor Premier B09 Black C

Bracket - Sunday, October 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595744  Walter E. Hall  09:00 AM  1 A5 vs A2Washington Rush B09 Azul Cvs.PacNW B09 Gold D
 595745  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  7 A4 vs A3Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.Harbor Premier B09 Black C
 595746  Capital Soccer Fields (Blackhills Comm Soccer Co)  03:00 PM  06 A7 vs A9Blackhills FC B09 White Cvs.FWFC B09 Silver
 595743  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A6 vs A1NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Crossfire Premier B09 E

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595723  Starfire Sports Complex  10:00 AM  4 A2 vs A9PacNW B09 Gold Dvs.FWFC B09 Silver
 595724  Gig Harbor High School  11:00 AM  2A A3 vs A8Harbor Premier B09 Black Cvs.FWFC B09 Black
 595725  Phillips 66 Soccer Park  03:00 PM  7 A4 vs A7Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.Blackhills FC B09 White C

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595719  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A9 vs A1FWFC B09 Silvervs.Crossfire Premier B09 E

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595727  Starfire Complex  09:00 AM  4 A2 vs A1PacNW B09 Gold Dvs.Crossfire Premier B09 E
 595729  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  8 A4 vs A8Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.FWFC B09 Black

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595731  Lake Washington High School  01:00 PM  Stdm A1 vs A3Crossfire Premier B09 Evs.Harbor Premier B09 Black C
 595732  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A9 vs A4FWFC B09 Silvervs.Whatcom FC Ra - B09 Blue
 595734  Capital High School Turf  03:00 PM  1 A7 vs A6Blackhills FC B09 White Cvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)
 595733  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod2 A8 vs A5FWFC B09 Blackvs.Washington Rush B09 Azul C

Bracket - Sunday, November 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595730  Gig Harbor High School  02:00 PM  2 A3 vs A9Harbor Premier B09 Black Cvs.FWFC B09 Silver
 595726  Skagit Valley Community College  03:00 PM  2 A5 vs A6Washington Rush B09 Azul Cvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)
 595711  Capital High School Turf  04:00 PM  1 A7 vs A1Blackhills FC B09 White Cvs.Crossfire Premier B09 E

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595736  Sehmel Homestead Park  11:00 AM  1-A A3 vs A2Harbor Premier B09 Black Cvs.PacNW B09 Gold D
 595737  TBD   --    --  A6 vs A8NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.FWFC B09 Black
 595735  Phillips 66 Soccer Park  03:00 PM  02 A4 vs A1Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.Crossfire Premier B09 E

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595738  Walter E. Hall  12:00 AM  4 A5 vs A9Washington Rush B09 Azul Cvs.FWFC B09 Silver

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595740  TBD   --    --  A1 vs A5Crossfire Premier B09 Evs.Washington Rush B09 Azul C
 595742  Karl Grosch Field at Steel Lake  04:30 PM  Mod2 A8 vs A7FWFC B09 Blackvs.Blackhills FC B09 White C
 595741  Karl Grosch Field at Steel Lake  06:00 PM  Mod2 A9 vs A6FWFC B09 Silvervs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)

Bracket - Saturday, January 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595697  TBD   --    --  A5 vs A8Washington Rush B09 Azul Cvs.FWFC B09 Black

Bracket - Sunday, January 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595728  TBD   --    --  A5 vs A7Washington Rush B09 Azul Cvs.Blackhills FC B09 White C

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595747  Gig Harbor High School  10:00 AM  2A A3 vs A5Harbor Premier B09 Black Cvs.Washington Rush B09 Azul C
 595749  TBD   --    --  A1 vs A7Crossfire Premier B09 Evs.Blackhills FC B09 White C
 595748  TBD   --    --  A2 vs A6PacNW B09 Gold Dvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)
 595750  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod2 A9 vs A8FWFC B09 Silvervs.FWFC B09 Black

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595739  Starfire Sports Complex TBD   --    --  A2 vs A4PacNW B09 Gold Dvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595753  Skagit Valley Community College  09:00 AM  2 A6 vs A3NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Harbor Premier B09 Black C
 595754  TBD   --    --  A5 vs A4Washington Rush B09 Azul Cvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue
 595752  TBD   --    --  A7 vs A2Blackhills FC B09 White Cvs.PacNW B09 Gold D
 595751  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A1FWFC B09 Blackvs.Crossfire Premier B09 E

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595758  TBD   --    --  A1 vs A9Crossfire Premier B09 Evs.FWFC B09 Silver
 595757  TBD   --    --  A2 vs A8PacNW B09 Gold Dvs.FWFC B09 Black
 595756  TBD   --    --  A3 vs A7Harbor Premier B09 Black Cvs.Blackhills FC B09 White C
 595755  TBD   --    --  A4 vs A6Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595760  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod2 A8 vs A3FWFC B09 Blackvs.Harbor Premier B09 Black C
 595761  TBD   --    --  A7 vs A4Blackhills FC B09 White Cvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue
 595759  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A9 vs A2FWFC B09 Silvervs.PacNW B09 Gold D
 595762  Skagit Valley Community College  03:00 PM  2 A6 vs A5NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Washington Rush B09 Azul C

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595764  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod2 A9 vs A3FWFC B09 Silvervs.Harbor Premier B09 Black C
 595763  TBD   --    --  A1 vs A2Crossfire Premier B09 Evs.PacNW B09 Gold D
 595766  TBD   --    --  A7 vs A5Blackhills FC B09 White Cvs.Washington Rush B09 Azul C
 595765  Karl Grosch Field at Steel Lake  12:00 PM  Mod2 A8 vs A4FWFC B09 Blackvs.Whatcom FC Ra - B09 Blue

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595767  TBD   --    --  A3 vs A1Harbor Premier B09 Black Cvs.Crossfire Premier B09 E
 595768  TBD   --    --  A4 vs A9Whatcom FC Ra - B09 Bluevs.FWFC B09 Silver
 595769  TBD   --    --  A5 vs A8Washington Rush B09 Azul Cvs.FWFC B09 Black
 595770  Skagit Valley Community College  05:00 PM  1 A6 vs A7NorthWest United BU10 Red (Cashmere)vs.Blackhills FC B09 White C

Bracket - Sunday, March 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 595771  TBD   --    --  A2 vs A6PacNW B09 Gold Dvs.NorthWest United BU10 Red (Cashmere)






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.