2018-2019 Regional Club League
Team Schedules - Boys Under 12 Div 1 9Aside
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://wys-2018rcl.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=5A55CD7C-C7DA-49EF-BD34-90FB2C06BA33&tournamentguid=2587861D-4D31-4575-8A56-13239AA72B34&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




 
Group -- A
A1 : Seattle United B07 Copa A
A2 : GS Surf B07 A
A3 : Crossfire Premier B07 A
A4 : FWFC B07 Blue
A5 : Eastside FC B07 White B
A6 : Crossfire Premier B07 B
A7 : PacNW B07 Maroon A
A8 : Whatcom FC Ra - B07 Gold

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574920  60 Acres  09:00 AM  22 B A6 vs A4Crossfire Premier B07 Bvs.FWFC B07 Blue
 574918  Starfire Complex  10:30 AM  10 A7 vs A3PacNW B07 Maroon Avs.Crossfire Premier B07 A
 574919  Preston Park  02:45 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B07 White Bvs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574917  Jefferson Playfield  03:30 PM  S A1 vs A2Seattle United B07 Copa Avs.GS Surf B07 A

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574922  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  4 A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.GS Surf B07 A

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574923  Celebration Park  10:00 AM  5A A4 vs A7FWFC B07 Bluevs.PacNW B07 Maroon A
 574924  Preston Park  10:30 AM  3 A5 vs A6Eastside FC B07 White Bvs.Crossfire Premier B07 B

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574927  Starfire Complex  09:00 AM  10 A7 vs A5PacNW B07 Maroon Avs.Eastside FC B07 White B
 574928  Phillips 66 Soccer Park  10:15 AM  4 A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.Crossfire Premier B07 B
 574926  Woodinville Sports Field  05:00 PM  6 A2 vs A3GS Surf B07 Avs.Crossfire Premier B07 A

Bracket - Sunday, September 23, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574976  60 Acres  09:00 AM  23 A6 vs A4Crossfire Premier B07 Bvs.FWFC B07 Blue
 574973  Van Asselt Elementary  10:00 AM  1 A1 vs A2Seattle United B07 Copa Avs.GS Surf B07 A
 574975  Preston Park  02:45 PM  3 A5 vs A8Eastside FC B07 White Bvs.Whatcom FC Ra - B07 Gold

Bracket - Saturday, September 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574930  Karl Grosch Field at Steel Lake  09:00 AM  Mod  A4 vs A2FWFC B07 Bluevs.GS Surf B07 A
 574932  60 Acres  10:30 AM  22 A A3 vs A8Crossfire Premier B07 Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574931  60 Acres  10:30 AM  23 A6 vs A7Crossfire Premier B07 Bvs.PacNW B07 Maroon A
 574929  Preston Park  05:15 PM  3 A5 vs A1Eastside FC B07 White Bvs.Seattle United B07 Copa A

Bracket - Sunday, September 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574935  60 Acres  12:00 PM  23 A3 vs A4Crossfire Premier B07 Avs.FWFC B07 Blue
 574934  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A2 vs A5GS Surf B07 Avs.Eastside FC B07 White B

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574940  Phillips 66 Soccer Park  10:00 AM  5 A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.FWFC B07 Blue
 574938  TBD   --    --  A6 vs A2Crossfire Premier B07 Bvs.GS Surf B07 A
 574937  Starfire Sports Complex  12:45 PM  3 A7 vs A1PacNW B07 Maroon Avs.Seattle United B07 Copa A

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574968  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A8FWFC B07 Bluevs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574933  Van Asselt Elementary  01:30 PM  1 A1 vs A6Seattle United B07 Copa Avs.Crossfire Premier B07 B
 574974  Starfire Sports Complex  03:30 PM  2 A7 vs A3PacNW B07 Maroon Avs.Crossfire Premier B07 A

Bracket - Friday, October 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574921  152nd Street Complex  12:00 AM  1 A3 vs A1Crossfire Premier B07 Avs.Seattle United B07 Copa A
 574952  152nd Street Complex  06:30 PM  1 A6 vs A5Crossfire Premier B07 Bvs.Eastside FC B07 White B

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574942  Woodinville Sports Field  09:30 AM  5 A2 vs A7GS Surf B07 Avs.PacNW B07 Maroon A
 574943  TBD   --    --  A3 vs A6Crossfire Premier B07 Avs.Crossfire Premier B07 B
 574941  Van Asselt Elementary  02:30 PM  1 A1 vs A8Seattle United B07 Copa Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574944  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A5FWFC B07 Bluevs.Eastside FC B07 White B

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574936  Starfire Sports Complex  02:00 PM  2 A7 vs A8PacNW B07 Maroon Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574946  TBD   --    --  A3 vs A7Crossfire Premier B07 Avs.PacNW B07 Maroon A
 574948  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A4 vs A6FWFC B07 Bluevs.Crossfire Premier B07 B
 574947  Phillips 66 Soccer Park  02:00 PM  5 A8 vs A5Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.Eastside FC B07 White B
 574945  Ballinger Playfield  04:30 PM  BP A2 vs A1GS Surf B07 Avs.Seattle United B07 Copa A

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574950  Ballinger Playfield  11:30 AM  BP A2 vs A8GS Surf B07 Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574939  Preston Park  12:45 PM  3 A5 vs A3Eastside FC B07 White Bvs.Crossfire Premier B07 A

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574951  Starfire Complex  10:15 AM  10 A7 vs A4PacNW B07 Maroon Avs.FWFC B07 Blue
 574949  TBD   --    --  A1 vs A3Seattle United B07 Copa Avs.Crossfire Premier B07 A

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574955  Preston Park  09:00 AM  3 A5 vs A7Eastside FC B07 White Bvs.PacNW B07 Maroon A
 574954  TBD   --    --  A3 vs A2Crossfire Premier B07 Avs.GS Surf B07 A
 574953  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A4 vs A1FWFC B07 Bluevs.Seattle United B07 Copa A

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574957  TBD   --    --  A1 vs A5Seattle United B07 Copa Avs.Eastside FC B07 White B
 574958  TBD   --    --  A2 vs A4GS Surf B07 Avs.FWFC B07 Blue
 574959  TBD   --    --  A7 vs A6PacNW B07 Maroon Avs.Crossfire Premier B07 B
 574960  TBD   --    --  A8 vs A3Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.Crossfire Premier B07 A

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574964  Phillips 66 Soccer Park  12:00 AM  01 A8 vs A7Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.PacNW B07 Maroon A

Bracket - Saturday, November 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574961  TBD   --    --  A6 vs A1Crossfire Premier B07 Bvs.Seattle United B07 Copa A
 574963  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A3FWFC B07 Bluevs.Crossfire Premier B07 A
 574962  Preston Park  04:30 PM  3 A5 vs A2Eastside FC B07 White Bvs.GS Surf B07 A

Bracket - Saturday, December 01, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574965  TBD   --    --  A1 vs A7Seattle United B07 Copa Avs.PacNW B07 Maroon A
 574966  TBD   --    --  A2 vs A6GS Surf B07 Avs.Crossfire Premier B07 B
 574967  TBD   --    --  A3 vs A5Crossfire Premier B07 Avs.Eastside FC B07 White B

Bracket - Saturday, December 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574925  Jefferson Playfield  12:30 AM  FF A1 vs A4Seattle United B07 Copa Avs.FWFC B07 Blue

Bracket - Saturday, January 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574972  TBD   --    --  A5 vs A4Eastside FC B07 White Bvs.FWFC B07 Blue
 574971  TBD   --    --  A6 vs A3Crossfire Premier B07 Bvs.Crossfire Premier B07 A
 574970  TBD   --    --  A7 vs A2PacNW B07 Maroon Avs.GS Surf B07 A
 574969  TBD   --    --  A8 vs A1Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.Seattle United B07 Copa A

Bracket - Saturday, January 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574979  Karl Grosch Field at Steel Lake  10:30 AM  Mod  A4 vs A7FWFC B07 Bluevs.PacNW B07 Maroon A
 574977  TBD   --    --  A3 vs A1Crossfire Premier B07 Avs.Seattle United B07 Copa A
 574980  TBD   --    --  A5 vs A6Eastside FC B07 White Bvs.Crossfire Premier B07 B
 574978  TBD   --    --  A8 vs A2Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.GS Surf B07 A

Bracket - Sunday, January 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574956  Marymoor Park  02:00 PM  1 A6 vs A8Crossfire Premier B07 Bvs.Whatcom FC Ra - B07 Gold

Bracket - Saturday, February 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574981  TBD   --    --  A1 vs A4Seattle United B07 Copa Avs.FWFC B07 Blue
 574982  TBD   --    --  A2 vs A3GS Surf B07 Avs.Crossfire Premier B07 A
 574983  TBD   --    --  A7 vs A5PacNW B07 Maroon Avs.Eastside FC B07 White B
 574984  TBD   --    --  A8 vs A6Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.Crossfire Premier B07 B

Bracket - Saturday, February 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574988  TBD   --    --  A3 vs A8Crossfire Premier B07 Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574985  TBD   --    --  A5 vs A1Eastside FC B07 White Bvs.Seattle United B07 Copa A
 574987  TBD   --    --  A6 vs A7Crossfire Premier B07 Bvs.PacNW B07 Maroon A
 574986  Karl Grosch Field at Steel Lake  03:00 PM  Mod  A4 vs A2FWFC B07 Bluevs.GS Surf B07 A

Bracket - Saturday, February 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574989  TBD   --    --  A1 vs A6Seattle United B07 Copa Avs.Crossfire Premier B07 B
 574990  TBD   --    --  A2 vs A5GS Surf B07 Avs.Eastside FC B07 White B
 574991  TBD   --    --  A3 vs A4Crossfire Premier B07 Avs.FWFC B07 Blue
 574992  TBD   --    --  A7 vs A8PacNW B07 Maroon Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold

Bracket - Saturday, March 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574995  TBD   --    --  A5 vs A3Eastside FC B07 White Bvs.Crossfire Premier B07 A
 574994  TBD   --    --  A6 vs A2Crossfire Premier B07 Bvs.GS Surf B07 A
 574993  TBD   --    --  A7 vs A1PacNW B07 Maroon Avs.Seattle United B07 Copa A
 574996  TBD   --    --  A8 vs A4Whatcom FC Ra - B07 Goldvs.FWFC B07 Blue

Bracket - Saturday, March 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 574997  TBD   --    --  A1 vs A8Seattle United B07 Copa Avs.Whatcom FC Ra - B07 Gold
 574998  TBD   --    --  A2 vs A7GS Surf B07 Avs.PacNW B07 Maroon A
 574999  TBD   --    --  A3 vs A6Crossfire Premier B07 Avs.Crossfire Premier B07 B
 575000  Karl Grosch Field at Steel Lake  01:30 PM  Mod  A4 vs A5FWFC B07 Bluevs.Eastside FC B07 White B






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.